fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Украдений місяць. Кум

Український мультфільм «Украдений місяць. Кум» було визнано переможцем фестивалю Canada Shorts

310

Також у грудні на Різдво запланована телепрем’єра мультфільму «Украдений місяць. Кум».

Як повідомила режисерка і авторка сценарію мультфільму Ольга Захарова на своїй сторінці у facebook, короткометражний анімаційний фільм отримав нагороду Award of Excellence.

Також готується телевізійна прем’єра на Різдво, у грудні разом з 1+1 Медіа та на платформі Київстар ТБ, – додає Захарова.

«Украдений місяць. Кум» показує українське село, яке, живучи тихим та спокійним життям, оживає напередодні Різдва — наповнюється піснями, музикою, духом смачної печені і свята. Козак Василь разом із дітьми лагодить Різдвяну зірку, щоб ввечері діти могли привітати хрещених батьків колядками. Дружина Василя, Катерина, порається біля печі, готує святкову вечерю.

Самотньо, осторонь від громади в селі живе козак-характерник Кум. Ніхто, навіть стара баба Карпиха, яка розносить селом плітки, не знає, ким він був і звідки сюди прийшов. Кремезна статура Кума і відлюдність викликають острах у дорослих жителів села, але не в дітей. Діти відчувають, що козак ретельно приховує від людей якусь свою таємницю. Але їм скоріше цікаво, ніж страшно. Насправді, колись давно …

Анімаційний фільм було створено у 2021 році 2Flame та МаГіКа-фільм за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України. Творча група: режисерка і сценаристка – Ольга Захарова; головний художник – Борис Денисевич; продюсери – Геннадій Кофман, Євген Захаров.

Музика до фільму звучить у виконанні тернопільського гурту ТікТу та лірника, учасника 11 сезону проєкту «Голос країни», Гордія Старуха. Слова сучасної колядки написала відома українська психологіня і поетеса Світлана Ройз.

Нагадаємо, у листопаді різдвяна казка стала переможцем на фестивалі анімаційних студій в Парижі в номінації «Найкраща історія».

Анімаційний фільм «Украдений місяць. Кум» отримав перемогу на фестивалі у Парижі