fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Анімаційний фільм «Украдений місяць. Кум» отримав перемогу на фестивалі у Парижі

1 881

Різдвяна казка «Украдений місяць. Кум» стала переможцем на фестивалі анімаційних студій в Парижі в номінації «Найкраща історія».

Про це на своїй сторінці у facebook повідомила режисерка і авторка сценарію короткометражного анімаційного фільму Ольга Захарова.

«Украдений місяць. Кум» показує українське село, яке, живучи тихим та спокійним життям, оживає напередодні Різдва — наповнюється піснями, музикою, духом смачної печені і свята. Козак Василь разом із дітьми лагодить Різдвяну зірку, щоб ввечері діти могли привітати хрещених батьків колядками. Дружина Василя, Катерина, порається біля печі, готує святкову вечерю.

Самотньо, осторонь від громади в селі живе козак-характерник Кум. Ніхто, навіть стара баба Карпиха, яка розносить селом плітки, не знає, ким він був і звідки сюди прийшов. Кремезна статура Кума і відлюдність викликають острах у дорослих жителів села, але не в дітей. Діти відчувають, що козак ретельно приховує від людей якусь свою таємницю. Але їм скоріше цікаво, ніж страшно. Насправді, колись давно …

Анімаційний фільм було створено у 2021 році 2Flame та МаГіКа-фільм за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України. Творча група: режисерка і сценаристка – Ольга Захарова; головний художник – Борис Денисевич; продюсери – Геннадій Кофман, Євген Захаров.

Музика до фільму звучить у виконанні тернопільського гурту ТікТу та лірника, учасника 11 сезону проєкту «Голос країни», Гордія Старуха. Слова сучасної колядки написала відома українська психологіня і поетеса Світлана Ройз.

Нагадаємо, світова прем’єра українського анімаційного фільму «Украдений місяць. Кум» відбулася на міжнародному кінофестивалі в Ханої (В’єтнам), який проходив із 8 до 12 листопада 2022 року.

Читайте також

Кращий український короткий метр покажуть в Кам’янці-Подільському