fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Казка про гроші онлайн

Фільм «Казка про гроші» Олесі Моргунець-Ісаєнко вийшов онлайн

1 217

«Казка про гроші», яка розповідає історію сільського парубка Левка, що успадковує млин, і неочікуване збагачення збурює в Левкові нестримну жагу до грошей, тепер доступна для перегляду на онлайн-платформі.

«Казка про гроші» — український повнометражний художній фільм режисерки 2018 року. Сюжет стрічки заснований на повісті «Йом-Кіпур, або Судний день» Володимира Короленка.

Сільський парубок Левко успадковує млин свого дядька, який за загадкових обставин утопився в озері. Одного разу волею долі Левко стає свідком містичного дивного зникнення місцевого єврея Янкеля після чого привласнює його шинок. Кажуть, що Янкеля за надмірну скнарність у Йом-Кіпур забрав чорт Хапун. Але через рік він повертається, кажучи, що дійсно втік від нечистої сили. В цей час Левко, вже багатий і знатний чоловік, повністю втрачає голову від цих дзвінких монет. Він хоче ще, й іще, й іще. Коли він геть втрачає здатність до співчуття, дружби та кохання, нечиста сила добирається і до нього. Врятуватися Левко може тільки якщо зрозуміє свої помилки.

Дивіться трейлер стрічки «Казка про гроші» 

Зйомки картини проходили в Києві та в Національному музеї народної архітектури та побуту України. У фільмі знімалися Андрій Ісаєнко («Захар Беркут», «Кіборги»), Ірина Мак («Спіймати Кайдаша», «Mia Donna»), Анастасія Карпенко, Михайло Кукуюк, Олександр Кобзар, Костянтин Костишин, Дмитро Суржиков, Микола Боклан, Катерина Качан, Віра Кобзар, Юрій Дяк, Тарас Лазер та інші.

2017 року «Казка про гроші» отримала приз від Академії Індійського кінофестивалю (ICFF) та відзнаку журі за «Особливий фільм».

На початку осені 2017 року був опублікований знятий у стилістиці стрічки кліп на cаундтрек фільму — пісню «Night Shadow» групи «Mavka». У фільмі звучать і написані групою композиції «Птичка» та «Єврейська колискова». Учасники гурту долучилися до запису для кіно хорового виконання народних пісень та колядок і зіграли в фільмі епізодичні ролі співаків. У стрічці лунають також церковні наспіви, створені вокалісткою гурту «Mavka» Іриною Скрипниковою.

Картина створена Національною кіностудією художніх фільмів імені О. Довженка. Продюсер фільму — Олесь Янчук, автор сценарію — Віктор Гресь. Стрічка вийшла в обмежений український прокат 25 січня 2018 року.

Наразі «Казка про гроші» доступна українською мовою з англійськими субтитрами на всіх територіях на онлайн-платформі Takflix.

Кадри з фільму

Казка про гроші онлайн

Казка про гроші онлайн

Казка про гроші онлайн

Постер фільму

 

Читайте також

Подарунок на Різдво: українські новорічні фільми онлайн для сімейного перегляду