fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Крим як це було

Документальний фільм «Крим, як це було» повернувся на великі екрани

136

Кінотеатр «Ліра» розпочав прокат документальної стрічки режисера Костянтина Кляцкіна «Крим, як це було» про українських військових, які не зрадили присязі в 2014 році під час окупації Криму.

Як повідомив порталу «Нове українське кіно» режисер фільму, на тлі останніх подій на аеродромі в Новофедорівці організатори нагадують українцям, що цей аеродром – місце базування української морської авіації, яка в 2014 році героїчно та попри загрозу збиття була виведена повним складом до Миколаєва.

Покази стрічки «Крим, як це було» присвячені пам’яті легендарного командира 10-ї морської авіаційної бригади Ігоря Бедзая. Полковник Бедзай загинув після початку повномасштабного вторгнення, у травні 2022 року, під час пошуково-рятувальних заходів поблизу гирла річки Дунай. Його вертоліт збив ворожий літак Су-30.

Фільм переміг у Rivne International Film Festival “Dream City” у номінації «Повнометражний документальний фільм». Покази стрічки відбулися в Бельгії, Польщі, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, Іспанії, Литві та Португалії. В український прокат картина вийшла у 2016 році. У 2020-му творці фільму виклали стрічку у відкритий доступ.

Режисер – Костянтин Кляцкін, оператор – Володимир Усик, режисер монтажу/звукорежисер – Павло Липа, композитор – Роман Вишневський. Продюсеркою стрічки є Alexandra Bratyshchenko, виконавчим продюсером – Сергій Малярчук. Виробництво – Babylon’13 та DocNoteFilms.

Прокат фільму триватиме по 23 серпня, а в суботу – 20 серпня о 15:00 – відбудеться спеціальний показ за участі авторів фільму та гостей.

Читайте також

«Геть з моєї землі»: презентовано постер фільму «Снайпер. Білий Ворон» Мар’яна Бушана