fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Multiplex запустив кіномарафон українських фільмів до Дня Незалежності України

258

«Атлантида», «Крути 1918», «Погані дороги», «Черкаси», «Заборонений», «Ціна правди» та інші визначні українські фільми, які можна знову переглянути на великих екранах у серпні.

З нагоди Дня Незалежності України в кінотеатрах країни покажуть добірку з 14 визначних українських фільмів за версією Multiplex. Кожного дня з 18 до 31 серпня у розкладі кінопоказів буде один український фільм.

Розклад сеансів:

20 серпня – фільм «Пульс»

Перша українська спортивна драма «Пульс» режисера Сергія Чеботаренка розповідає історію спортсменки, легкоатлетки, паралімпійської чемпіонки 2008 року Оксани Ботурчук. Кінопрокат фільму стартував 22 липня 2021 року.

За сюжетом, юна українська легкоатлетка живе в маленькому містечку та має велику мрію — потрапити на Олімпійські ігри. Її спортивна кар’єра тільки починається, та вона демонструє хороші результати. Але внаслідок жахливої автомобільної аварії дівчина зазнає важких травм і майже втрачає зір. Здається, що тепер Оксана не має шансів не тільки на омріяні Олімпійські ігри, але й на нормальне життя. Проте вона не збирається здаватися та прагне довести: на шляху до справжньої мрії не існує перешкод.

21 серпня – фільм «Атлантида»

Один з найтитулованіших українських фільмів сучасності, який посів 11 місце в списку найкращих фільмів в історії українського кіно, фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича в широкий кінотеатральний прокат вийшов 5 листопада 2020 року.

За сюжетом події розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

22 серпня – фільм «Черкаси»

Воєнна екшн-драма «Черкаси» режисера Тимура Ященка заснована на реальних подіях і розповідає про початок окупації півострова та тритижневий опір останнього українського корабля в Криму. Прем’єра стрічки відбулася 27 лютого 2020 року.

За сюжетом лютий 2014 року. Починається окупація Кримського півострову. Мінний тральщик «Черкаси» разом з іншими українськими кораблями заблокований в озері Донузлав — шлях до моря перекритий затопленими судами російського флоту. Це пастка. Наші кораблі починають здаватися росіянам. Здається, іншого виходу просто нема. Фільм засновано на реальних подіях. Історія останнього українського корабля у Криму, який чинив опір і продовжував відважну боротьбу.

23 серпня – фільм «Донбас»

Драматичний фільм Сергія Лозниці «Донбас» – володарь премії за найкращу режисуру у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю – розповідає про реалії життя на окупованій території Донбасу. Фільм вийшов в кінопрокат 20 вересня 2018 року.

Стрічка складається з тринадцяти коротких сюжетів, заснованих на документальних матеріалах і розповідає про події, що відбувалися на сході України. Стрічка показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?

24 серпня – фільми «Снайпер»

Воєнний екшн “Снайпер. Білий ворон” Мар’яна Бушана – це перша стрічка на тему війни, що виходить у національний прокат після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Вихід кінокартини приурочено до Дня Незалежності України. Фільм є рефлексією на перебіг російсько-української війни 2014 року, що охопила Луганщину та Донеччину, а в 2022 році розтеклася кривавою раною по всій території Незалежної України.

Історія Миколи Вороненка заснована на реальних подіях. Це шлях трансформації пацифіста у справжнього снайпера з позивним Ворон, який вступає в запеклу боротьбу за свободу та справедливість, попри власні принципи та упередження.

24 серпня«Ціна правди»

Історичний трилер «Ціна правди» польської режисерки Аґнєшки Голланд розповідає історію валлійського журналіста Гарета Джонса, який першим відкрив світу правду про Голодомор в Україні та інші жахливі злочини, скоєні партією. В прокат стрічка вийшла в кінотеатрах України з 28 листопада 2019 року.

За сюжетом, валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор.

25 серпня – фільм «Заборонений»

«Заборонений» – український художній фільм про життя та загадкову смерть поета та його боротьбу із радянською системою. В картині зображені останні дні з життя Василя Стуса, а також його смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985 року. Фільм вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам’яті поета.

Події картини Романа Бровко розгортаються у 1965 році. Молодий поет Василь Стус, роль якого виконує Дмитро Ярошенко, не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні.

26 серпня – фільм «Тіні забутих предків»

Класика українського кіно “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова – знакова стрічка, яка посідає перше місце в рейтингу 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Параджанов зумів передати на екрані самобутню культуру Карпат, ні з чим не зрівнянну фольклорну стихію гуцулів, їхні багатовікові звичаї та обряди. Відреставрована та оцифрована Національним центром Олександра Довженка стрічка в кінотеатрах країни вийшла з 19 травня 2022 року.

“Тіні забутих предків” є екранізацією однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Поетична драма про велике кохання розгортається у серці Карпат на Гуцульщині. Палійчуки й Гутенюки – два смертельно ворогуючі роди. Але поки батьки сипали прокльони, їхні діти, Іван і Марічка, відкрили в собі почуття, сильніші за ворожнечу. Головні герої покохали одне одного, та бути разом на цьому світі їм не судилось. Фатальний випадок назавжди розлучає закоханих, об’єднає їх тільки смерть.

27 серпня – фільм «Крути 1918»

В основі сюжету історичної драми «Крути 1918» Олексія Шапарєва – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

За сюжетом до Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. Місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетаріїв. Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію.

28 серпня – фільм «Гуцулка Ксеня»

Фільм-мюзікл «Гуцулка Ксеня» режисерки Олени Дем’яненко вийшов в національний прокат 7 березня 2019 року. За основу літературного сценарію було взято лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича.

За сюжетом, 1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається два тижні…

29 серпня – фільм «Захар беркут»

Історичний екшен «Захар Беркут» режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна — фільм про незламний дух українського народу. Кіносценарій до фільму написаний на основі однойменної повісті українського класика Івана Франка. В кінотеатрах України фільм вийшов 10 жовтня 2019 року.

За сюжетом, 1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців — брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.

30 серпня – фільм «Погані дороги»

Фільм-призер Венеційського кінофестивалю «Погані дороги» – це повнометражний режисерський дебют Наталки Ворожбит, авторки серіалу «Спіймати Кайдаша» та фільму «Кіборги». У широкий український прокат стрічка вийшла 20 травня 2021 року.

В основу драми лягла її гітова однойменна п’єса, яку ставили в Лондоні та Києві. Картина складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

31 серпня – фільм «Забуті»

Світова прем’єра драми “Забуті” Дарії Онищенко відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках конкурсної програми “1-2”, де фільм було відзначено Спеціальною премією журі. Українська прем’єра картини відбулася 3 вересня 2020 року.

Фільм говорить про те, що коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя — залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.

Нагадаємо, 18 серпня в кінотеатрах Multiplex відбувся показ драматичного фільму «Додому» режисера Нарімана Алієва з Ахтемом Сеітаблаєвим у головній ролі. А 19 серпня – історичної мелодрами «Віддана» Христини Сиволап, створеної за романом “Фелікс Австрія” Софії Андрухович.

Підтримуємо українське кіно! Все буде Україна!

Читайте також

Кіно про життя: драмеді з елементами чорної комедії «Я працюю на цвинтарі» виходить в прокат 15 вересня (тизер)