fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм "Носоріг" Сенцова

Фільм “Носоріг” Олега Сенцова переміг на найбільшому кінофестивалі Швеції

393

Кримінальна драма “Носоріг” Сенцова перемогла на Stockholm International Film Festival у Швеції. Також нагороду у номінації “Найкращий актор” здобув виконавець головної ролі Сергій Філімонов.

Про це “Нове українське кіно” дізналось від прес-служби “Артхаус Трафік”. Головну нагороду — Бронзового коня — фільм отримав за «жорстке відображення молодого героя, яке чудово розповідає історію корумпованого кримінального світу 1980-х і 1990-х».

Стокгольмський міжнародний кінофестиваль — найбільший кінофестиваль Швеції, заснований у 1990 році задля просування та підтримки молодих кінематографістів. Лауреатами основного конкурсу кіноогляду свого часу стали сьогоднішні зірки світового кінематографа — Ларс фон Трієр, Квентін Тарантіно, Гаспар Ное, Йоргос Лантімос та інші. ового кінематографу – Ларс фон Трієр, Квентін Тарантіно, Гаспар Ное, Йоргос Лантімос та інші. Разом із українською стрічкою за перемогу в конкурсі цього року змагалися ще 15 фільмів.

«Носоріг» є другою повнометражною роботою українського режисера Олега Сенцова. Світова прем’єра стрічки відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – цієї осені на Київському тижні критики.

Історія фільму Олега Сенцова заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє в кримінальний світ і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

носоріг сенцова

Робота над стрічкою почалася ще у 2012 році, проте, була призупинена через незаконний арешт режисера російськими спецслужбами у 2014 році та подальше його ув’язнення. Після його звільнення у 2019 році, роботу над проєктом було відновлено. Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор‘єв і Аліна Зевакова.

Дивіться офіційний міжнародний трейлер фільму «Носоріг»

Фільм створений у копродукції України, Польщі та Німеччини. Українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов («Артхаус Трафік») та Олег Сенцов («Край Кінема»). Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Декерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Міжнародний дистриб’ютор стрічки –  компанія WestEnd Films. 

Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg. 

У широкий український прокат «Носоріг» вийде 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, це вже друга нагорода для Сергія Філімонова – раніше він став найкращим актором на Міжнародному кінофестивалі у Батумі.

Міжнародний постер фільму

Читайте також

Наступним фільмом Олега Сенцова стане “Американська сторі”