fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

парфенон

Артхаусний фільм “Парфенон / Стасіс” вийде в прокат 29 жовтня

584

Фільм “Парфенон / Stasis” базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Сюжет по’вязує кримінальна та любовна історії героїв, що проведуть глядача крізь сьогоденне життя кожного з цих міст.

Про дату релізу повідомляє Держкіно. Зйомки фільму відбувались в Україні, Греції, Туреччині, Уганді та Литві, на всіх етапах виробництва працювали українські спеціалісти. Головні ролі виконують Рита Бурковська та Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гарип Оздем.

“Парфенон / Stasis” є повнометражним ігровим дебютом Мантаса Кведаравічюса. Світова прем’єра стрічки відбулась на “Тижні критиків” 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року.

Фільм базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Курди, суданці, українці, греки – зі сквотів, таємних кафе, підземних мечетей, борделів, залишених заводів – та їхні розповіді складають сюжет фільму. Головні герої Гаріп, Софія, Мехді та Анна, а також кримінальна та любовна історії, що пов’язують їх у фільмі, вестимуть глядача крізь сьогоденне життя кожного з цих міст.

Оператором-постановником фільму разом із Мантасом є В’ячеслав Цвєтков, художником-постановником Юрій Григорович, звукооператором – Андрій Нідзельський, кастинг-директором – Алла Самойленко. Також над фільмом працювали режисерка монтажу Дуня Січйов (“Іній”), звукорежисер Роберт Вокер, 2020) та звукодизайнер Ніколас Бекер.

parthenon stasis

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у копродукції Литви, України та Франції. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Мантаса Кведаравічюса – Extimacy Films.

Прем’єра стрічки в Україні – 29 жовтня 2020 року.

Читайте також

Прем’єри осені: українські фільми, на які слід чекати цього сезону