fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Причинна онлайн

Анімаційний фільм «Причинна» виклали у безкоштовний доступ онлайн

1 793

До дня першого видання «Кобзаря» анімаційний фільм Андрія Щербака «Причинна» можно безкоштовно переглянути онлайн. Стрічка створена за мотивами однойменної балади Тараса Шевченка і тісно переплітається із сучасними подіями на Донбасі.

26 квітня 1840 року світ побачила перша друкована збірка поезій Тараса Шевченка – «Кобзар». На честь цієї події пройдуть безкоштовні онлайн-покази фільму «Причинна» – дебютного анімаційного фільму 2017 року режисера, автора сценарію та художника Андрія Щербака. Про це повідомили порталу “Нове українське кіно” у прес-службі кінокомпанії «Магіка-фільм».

«”Причинна” – дуже емоційний фільм. Я хочу наблизити глядача до почуттів головних героїв. Сам я переживав подібне, коли почалася війна на Донбасі. Куди би я не пішов – емоційний вакуум і інформація, яку можна було трактувати як завгодно», – коментує режисер стрічки Андрій Щербак.

Те ж саме відбувається з героїнею стрічки. Її коханий поїхав за сотні миль і не має змоги надіслати вісточку. Де він? Що з ним відбувається? Живий він чи вже його з‘їли вовки? Дівчина не знає що й думати, то ж позбавлена розуму вона помирає від горя. А її коханий повертається вже на могилу нареченої…

Та це фільм не про війну, стверджують творці стрічки. Він про глибокі переживання, близькі кожній людині. Сам режисер зазначає: «У нашому фільмі немає ворога. Шевченко ніде не говорив, на війну пішов козак чи завербувався за контрактом, із французами він воює чи з росіянами. Хоча, зізнаюся, багато хто радив мені спекулювати на цій темі».

Стрічка «Причинна» доступна абсолютно безкоштовно з будь-якої точки планети на новій сінематеці кінокомпанії «Магіка-фільм» – FilmClub за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.

Режисер, автор сценарію та художник-постановник: Андрій Щербак. Композитори: Тетяна Шамшетдінова. Звукорежисер: Олег Татарчук. Продюсери: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна. Фільм створено кінокомпанією «Магіка-фільм» за підтримки Держкіно України.

Національна прем’єра стрічки, унікальність якої полягає в експериментальному поєднанні традиційної анімації із нестандартними прийомами відео-арту та звуко- й відеоінсталяцій, відбулась у 2017 році на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Серед нагород фільму: Премія ім. Лесі Українки Кабінету Міністрів України за кращий твір для дітей та юнацтва; «Золота Дзиґа» Української кіноакадемії за кращий анімаційний фільм, 2018; спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю «КРОК» 2017; гран-прі фестивалю «Відкрита ніч. Дубль – 21». Взагалі, фестивальна географія фільму – це 32 фестивалів у 19 країнах світу.

Драма «Причинна» стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно та отримала 100 % державне фінансування у розмірі 4 312 800 грн.

Нагадаємо, нещодавно україно-сербський етно-лаунж гурт «Shopping Hour» презентував сингл «Time To Forget» та відеокліп епізоду короткометражного анімаційного фільму «Причинна», створеного за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка.

Кадри з фільму

Причинна онлайн

Фото: Dzygamdb.com

Причинна онлайн

Причинна онлайн

Причинна онлайн

Постер

Читайте також 

Презентовано саундтрек до анімаційного фільму «Причинна» Андрія Щербака