fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цей дощ ніколи не скінчиться Аліни Горлової

Фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової переміг на кінофестивалі «goEast» у Німеччині

448

Документальна стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» української режисерки Аліни Горлової отримала головну нагороду – «Золоту лілію» за найкращий фільм – німецького кінофестивалю «goEast Film Festival».

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомили у пресслужбі фільму. Як зазначається, у фестивалі, який цьогоріч пройшов 26 квітня у Вісбадені, беруть участь художні та документальні фільми з Центральної, Східної Європи та країн колишнього СРСР.

Рішення журі «goEast» було одностайним: «Сміливо користуючись кіномовою, режисерка пропонує людяний погляд на чоловіка, спійманого у декількох тривожних світах, у кожному з яких відбувається свій власний конфлікт. Бачення режисерки, мужнє та сповнене емпатії, виходить за рамки спрощених кордонів, користуючись зображенням та звуком як чуттєвим досвідом».

Це вже четверте гран-прі стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової. 19 листопада 2020 в Амстердамі фільм отримав нагороду «Найкращий повнометражний фільм» в секції «Перша Поява» найбільшого світового фестивалю документального кіно IDFA. 22 листопада 2020 у Флоренції картина перемогла в одному з найстаріших світових фестивалів Festival dei Popoli. 17 квітня 2021 у Лас-Пальмас-де-Гран-Канарії стрічка отримала головну нагороду Golden Lady Harimaguada Award фестивалю LPA International Film Festival за найкращий повнометражний фільм.

За темою: Український фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» переміг на італійському фестивалі

Фільм запрошує глядача доєднатися до потужної та візуально вражаючої монохромної подорожі Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі «війна-мир». Андрій Сулейман разом із батьками переїхав із Сирії в Україну, але знову зустрівся із війною уже в новій країні. Він є волонтером Червоного Хреста та працює з жертвами збройного конфлікту.

У березні 2021 року відбулася національна прем’єра стрічки в світовій конкурсній програмі Docudays UA, картина отримала спеціальну правозахисну нагороду від незалежної платформи Current Time.

«Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute, та підтриманий Українським Інститутом в міжнародному просуванні завдяки програмі proMOTION.

За темою: Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” отримав нагороду конкурсу First Appearance IDFA

Стрічка є копродукцією України (Максим Наконечний та Олена Яковицька, TABOR), Латвії (Ілона Бічевська, Avantis promo), Німеччини (Патрік Гамм, Bulldog agenda) й Катару. Режисерка – Аліна Горлова. Оператор – В’ячеслав Цвєтков («Земля блакитна, ніби апельсин»). Звукорежисер – Василь Явтушенко (4EARS Sound Production). Композитори – Сергій Сінський, Ґоран Ґора. Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова. Сценаристи – Аліна Горлова, Максим Наконечний.

Читайте також

Фільм «ІНО» переміг на фестивалі Paris Film Festival у Франції