fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” отримав нагороду конкурсу First Appearance IDFA

427

Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової отримав нагороду найпрестижнішого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі, ставши “Найкращим повнометражним фільмом” в рамках секції First Appearance.

Як повідомили у пресслужбі фільму, черговою перемогою нового українського фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) режисерки Аліни Горлової стала нагорода на Амстердамському фестивалі документального кіно IDFA.

По темі: Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” переміг на італійському фестивалі

Міжнародне журі Амстердамського фестивалю IDFA: “Нагороду за найкращий фільм у секції “Перша поява” отримує вражаюче гарно відзнятий і змонтований фільм, що занурює нас у лихо війни через особисту подорож, яка веде глядача швидкоплинними моментами радості й болю. Фільм охоплює традиції, сучасність, смерть і силу рухатися вперед. Це потужна історія, яка не дозволяє нам врятуватися від руйнувань і душевних втрат війни”.

Цей дощ ніколи не скінчиться

Загалом у секції First Appearance (“Перша поява”) Амстердамського фестивалю змагалися за нагороду 12 найкращих фільмів з усього світу – повнометражні дебюти режисерів та режисерок. Церемонія нагородження найбільшого світового фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі відбулась вчора, 26 листопада.

19 листопада 2020 стрічку “Цей дощ ніколи не скінчиться” перший раз показали в рамках фестивалю IDFA в нідерландському кінотеатрі з обмеженою кількістю глядачів. Там відбулась світова прем’єра фільму. Також після цього в рамках конкурсної програми відбулись онлайн покази фільму для міжнародної спільноти. Прем’єра в Україні запланована на 2021.

“Цей дощ ніколи не скінчиться” раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”. Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі “війна-мир”. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Фільм є копродукцією України (Максим Наконечний, TABOR), Латвії (Ilona Bičevska, Avantis promo), Німеччини (Patrick Hamm, Bulldog agenda) й Катару. Стрічка This Rain Will Never Stop була профінансована Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute. Міжнародне просування фільму підтримано програмою proMOTION від Українського інституту.

Режисерка – Аліна Горлова. Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Звукорежисер – Василь Явтушенко (4EARS Sound Production). Композитор – Serge Synthkey (Сергій Сінській), Goran Gora. Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова. Сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний. Продюсер – Максим Наконечний (TABOR, Україна). Лінійна продюсерка – Олена Яковицька (TABOR, Україна). Ко-продюсери – Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина).

Кінооператор стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться” – В’ячеслав Цвєтков, який є оператором багатьох відомих українських фільмів (“Брама”, “Парфенон”, “Маріуполіс”, “Solitude” та ін.), зокрема стрічки Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин”. Фільм Ірини Цілик також був представлений на IDFA 2020 в Амстердамі, але у позаконкурсній програмі “Best of fests”.

По темі: «Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми найбільшого фестивалю документального кіно у світі

Нагадаємо, попередня стрічка Аліни Горлової “Явних проявів немає” (про боротьбу ветеранки російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом) здобула 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA у 2017 році, нагороду “за видатну східноєвропейську картину” міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцизі “DOK Leipzig” у 2018 році та була номінована на премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа” за найкращий документальний фільм у 2019 році. Фільм можна подивитися на платформі Takflix.

Читайте також –

Режисерка Аліна Горлова: У фільмі “Цей дощ ніколи не скінчиться” є авторський погляд на реальність