fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цей дощ ніколи не скінчиться

Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” переміг на італійському фестивалі

664

Новий документальний фільм української режисерки Аліни Горлової “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) переміг на одному з найстаріших світових фестивалів Festival dei Popoli у Флоренції. Прем’єра в Україні запланована на 2021.

Як повідомили “Новому українському кіно” у пресс-службі фільму, у неділю, 22 листопада 2020, журі фестивалю анонсувало на онлайн закритті Festival dei Popoli, що головну нагороду “За найкращий повнометражний фільм” (Best Feature-length film) отримали українці – стрічка This Rain Will Never Stop (“Цей дощ ніколи не скінчиться”) продюсера Максима Наконечного та режисерки Аліни Горлової з TABOR Production.

Міжнародне журі прокоментувало нагороду українського фільму: “Україні довелося стати ареною для найжахливіших трагедій 20-го століття: Голодомор, Голокост, Чорнобиль. Сьогодні, слугуючи одними з воріт до Європейського Союзу, країна стала транзитною територією для притулку мігрантів та жертв воєн, розгорнутих навколо – від Донбасу до Сирії. «Цей дощ ніколи не скінчиться» ілюструє темну ауру місця, якого торкнулася історія, використовуючи потужні чорно-білі кадри, що нагадують велику школу неігрового радянського кіно”.

Стрічку, яка створювалася майже 4 роки, і є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, також високо оцінили міжнародні критики з Cineuropa та Moderntimes.review:

Cineuropa пишуть про незвичний підхід режисерки до вічної теми війни та миру: “Аліна Горлова надала свіжий погляд циклу “війна-мир” через те, що втілила у чорно-білому зображенні своєрідне розділення на інь та янь, та обрала Андрія головним героєм насиченої (і частково відстороненої) притчи”.

Moderntimes.review влучно сформулювали: “Окрім майстерної режисури, є центральне питання, яке проходить через новий фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” і попередній фільм Аліни Горлової “Явних проявів немає”, і саме це питання робить обидва фільми такими переконливими: що спонукає людину служити країні, яка не завжди цінує жертву? Це головоломка, навколо якої камера Аліни Горлової танцює, але ніколи не вирішує остаточно.”

По темі: Режисерка Аліна Горлова: У фільмі “Цей дощ ніколи не скінчиться” є авторський погляд на реальність

“Цей дощ ніколи не скінчиться” раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”. Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному “циклі війна-мир”. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Творча команда фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop): Режисерка – Аліна Горлова. Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Звукорежисер – Василь Явтушенко (4EARS Sound Production). Композитор – Serge Synthkey (Сергій Сінській), Goran Gora. Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова. Сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний. Продюсер – Максим Наконечний (TABOR, Україна). Лінійна продюсерка – Олена Яковицька (TABOR, Україна). Ко-продюсери – Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина).

Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

Попередній фільм Аліни Горлової “Явних проявів немає” також приймав участь в Festival Dei Popoli у 2018 році. Це історія про боротьбу ветеранки російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом після повернення додому. Стрічка здобула 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA у 2017 році, нагороду “за видатну східноєвропейську картину” міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцизі “DOK Leipzig” у 2018 році та була номінована на премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа” за найкращий документальний фільм у 2019 році. Фільм можна подивитися на платформі Takflix.

Нагадаємо, що стрічка “Цей дощ ніколи не скінчиться” наразі також приймає участь в найбільшому фестивалі документального кіно, IDFA, – фестиваль триватиме до 6 грудня 2020. Світова прем’єра стрічки This Rain Will Never Stop відбулась на IDFA 19 листопада 2020 в Амстердамі.

________________

Festival dei Popoli це один із найстаріших світових фестивалів та єдиний в Італії майданчик для креативної документалістики. Креативна документалістика працює з різними форматами та експериментами в жанрі документального кіно, завдяки чому створюється більш висока художня цінність фільму та присутній авторський погляд. Фестиваль відбувся 61 рік поспіль включно та вперше повністю онлайн із-за пандемії. Вын проходив з 15 по 22 листопада включно.

Читайте також –

Фільми “War Note, “Зарваниця” і “Not Alone” – переможці IV-го Kharkiv MeetDocs