fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

спалах

“Спалах”: вийшов серіал про нову українську культуру

1 230

Онлайн-медіа “Слух” презентувало документальний серіал про нову українську культуру “Спалах”. Перша серія, в якій прийняли участь ДахаБраха, Олег Скрипка, ONUKA, Аліна Паш, Марина Круть, Yuko та інші, розповідає про новий український фольк.

“Спалах” – документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Як повідомляє “Слух”, серіал складається з 10 серій, кожна з яких розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Перша серія — це історія про новий український фольк. Він пройшов довгий шлях на велику сцену. Сотні років фольк існував у селах, де пісні, знання про народний вокал і виготовлення народних інструментів передавалися з покоління в покоління.

Вусатий фанк, Червона рута, фестиваль Країна мрій та Революція Гідності назавжди змінили ставлення до українського фольку, який став основою сучасної української музики.

У зйомках першої серії прийняли участь DakhaBrakha, Олег Скрипка, ONUKA, Аліна Паш, Марина Круть, Юлія Юріна, Дмитро Мазуряк, майстер народних інструментів Михайло Тафійчук, дослідники Віталій Бардецький та Сергій Постольников.

Кожна наступна серія виходитиме на YouTube-каналі за посиланням. Перша серія серіалу “Спалах” вже доступна онлайн.

“Ми помітили, що в українській музиці кожні 4–5 років відбуваються спалахи – з’являються нові імена та віяння, старі відходять на другий план. Пізніше ми почали досліджувати і знаходити схожі спалахи в інших сферах культури. Ось про них ми і розповімо в тому числі. Такі спалахи завжди виникають під час і після криз. Коли сьогоднішня криза закінчиться, можемо очікувати новий культурний “спалах”. А ми цим документальним серіалом підготуємо для нього ґрунт», — Максим Сердюк, головний редактор медіа “Слух”, продюсер і співавтор серіалу.

Робота над серіалом тривала протягом майже всього 2020 року за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Для документального серіалу було відзнято понад 100 інтерв’ю, а його героями та героїнями стали MONATIK, Юрій Бардаш, Майкл Щур, ONUKA, DakhaBrakha, Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, Культура Звука, Планета кіно, Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER та багато інших представників української культури.

Читайте також

Серіал “Секс, Інста і ЗНО” вийшов онлайн