fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм-притча “Толока”: презентовано перший офіційний трейлер та оголошено дату прем’єри

240

Стрічка режисера Михайла Іллєнка розповість про декілька циклів життя однієї хати, які розгортаються протягом 400 років і охоплюють кілька періодів в історії України.

У Тараса Шевченка є маленька балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим… Фінал поезії відсувається надовго – чекати Катерині доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії. Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує й хату Катерини. Але вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Але жодна хата в Україні ніколи не була “скраю”.

За мотивами балади Тараса Шевченка “У тієї Катерини хата на помості”, фільм в український прокат вийде 12 березня 2020 року.

Дивіться офіційний трейлер “Толока“: відео

Головну роль виконала дочка режисера Іванна Іллєнко. Також у фільмі знімалися Богдан Бенюк, Дмитро Рибалевський, Василь Кухарський, Дмитро Лінартович, Костянтин Войтенко, Мирослав Гай, Сергій Романюк, Олег Примогенов, Олександр Ітигілов. Другорядну роль зіграв племінник режисера Пилип Іллєнко, екс-глава Держкіно України.

Режисер та автор сценарію фільму – Михайло Іллєнко;

Оператор-постановник – Олександр Кришталович;

Художники-постановники – Роман Адамович, Микола Кіщук;

Композитор – Роман Вишневський.

Знімалася “Толока” з 2013 року по 2018 рік.

Проект фільму став одним з переможців третього конкурсного відбору Держкіно і в результаті дофінансування в 2018-му році отримав 98,02% державного фінансування, що становить 28 млн 392 тис. 371,76 грн.

Джерело

Залишити відповідь