fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Толока

Фільм «Толока» адаптують для людей з порушеннями зору та слуху

695

Фільм «Толока» виходить в широкий прокат у доступних форматах для глядачів з порушеннями зору або слуху. Стрічку Михайла Іллєнка «Толока» можна буде подивитись у кінотеатрах країни вже з 20 серпня.

Глядачі з порушеннями зору або слуху матимуть змогу подивитись фільм «Толока» в будь-який зручний час у будь-якому легальному форматі (кінотеатр, телебачення, VOD-майданчики) за допомогою безкоштовних застосунків для смартфонів Earcatch та Subcatсh.Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.

Звукоопис та розгорнуті субтитри до трейлера та фільму зробила агенція «Доступне кіно», яка професійно створює доступні формати фільмів для людей з порушеннями слуху або зору в Україні.

«Дивитися кіно – це частина культурних прав кожної людини, незалежно від того чи має вона порушення зору або слуху. Крок за кроком кінематограф в Україні стає доступним для всіх людей. Наступний етап – це прийняття відповідних норм, що регулюватимуть доступність аудіовізуального мистецтва для людей з порушенням зору або слуху», – коментує співзасновниця агенції «Доступне кіно» Вікторія Лучка.

Режисером, автором сценарію та співпродюсером фільму є Михайло Іллєнко: «Толока в Україні завжди перемагала будь-яку біду. Власне, саме про це ми й знімали наш фільм».

Нагадаємо, що прем’єра фільму з успіхом відбулася 10 березня цього року, проте фільм не зміг вийти у прокат через закриття кінотеатрів в Україні на карантин буквально в день запланованого релізу.

За задумом режисера, першими глядачами «Толоки» стали саме військовослужбовці та мирне населення зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Допрем’єрний тур картини зоною ООС пройшов восени 2019 року, за підтримки Українського культурного фонду. Михайло Іллєнко та актори стрічки відвідали понад двадцять міст та селищ Донецької і Луганської областей.

Напередодні старту прокату команда фільму оголосила про спільний проєкт з фондом «Повернись живим», за умовами якого сім гривень з кожного квитка на «Толоку» будуть перераховані Фонду і спрямовані на допомогу армії.

Засновник Фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега прокоментував співпрацю з «Толокою» так: «Цей фільм для мене звучить як гімн українського волонтерства. Тому якщо ви колись допомагали армії та Майдану, чи брали участь  в історичних подіях у будь-який спосіб – то зможете відчути, що він про вас. Я гарантую, що це кіно не залишить вас байдужими. І саме тому ми погодилися з ним співпрацювати».

Романтична балада «Толока» створена компанією «Іллєнко Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатом стрічки займається компанія Ukrainian Film Distribution.

Толока постер

Довідка

Розгорнуті субтитри — доступний формат, що передбачає субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які зображають звукову частину фільму для нечуючих людей та людей з порушеннями слуху.

Звукоопис — доступний формат, що передбачає закадрову спеціально створену звукову доріжку з описом візуальної частини для людей з порушенням зору, незрячих людей, та людей з іншими видами інвалідності.

Читайте також –

“Щедрик”: фотодобірка зі зйомок історичної драми