fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Щедрик”: фотодобірка зі зйомок історичної драми

1 344

Триває робота над повнометражною воєнною драмою “Щедрик” режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко: “Це така собі історія примирення народів, історія про те, що всі люди мають право на існування.”

Художня стрічка створюється у копродукції України з Польщею. За словами режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко (“Рубіж. Грубешівська операція”, “Казка про гроші, “Violoncello”), герой фільму “Щедрик” – місто, Івано-Франківськ, Станиславів, адже тут тоді проживала велика кількість людей різних національностей: німці, українці, поляки, євреї – і всі вони якось співіснували разом. Події воєнної драми відбуваються з 1938 року до Другої світової та під час війни.

“Фільм торкається не лише українців, – розповіла Олеся Моргунець-Ісаєнко. – Його основний меседж – це така собі історія примирення народів, історія про те, що всі люди мають право на існування.” За словами режисерки, у фільмі українська жінка рятує єврейських дітей, полячку та німецького хлопчика, і це говорить про те, що національність в принципі не має жодного значення, значення має тільки життя людини: “Дуже важливо не забувати хто ти, і при цьому поважати життя й культуру іншої людини”, – пояснила режисерка.

Щедрик

Щедрик

Сценарій майбутньої стрічки “Щедрик” написала одеська письменниця Ксенія Заставська. Над точністю сценарію працювали дуже ретельно. Режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко зустрічалася з краєзнавцями, істориками, представниками єврейської та польської громад – щоб глядачі бачили у фільмі правдиві, а не вигадані факти та події, щоб художня вигадка не виходила за реальні рамки.

Вже стали відомі імена юних акторів, які зіграли в картині. Дитячі ролі у стрічці виконали: Поліна Трегубова (роль Ярослава, українка), Христина Ушицька – Тереза, полька, Евгенія Солодовнік, Дарина і Мілана Гладюк – єврейські дівчатка,  Тимофій Дмитрієнко – Генріх, німецький хлопчик.

Щедрик

Щедрик

Світ кінокартини створив художник-постановник Владлен Одуденко, оператор-постановник – Євген Кірей, художник по світлу – Виктор Коноплянко, художник по костюмах – Яна Нікитенко та інші. Продюсерами фільму “Щедрик” виступили Артем Колюбаєв та Максим Лєшчанка.

Як прокоментувала режисерка стрічки, кошти для фінансування фільму на 50 % надано Міністерством культури України та 50 % – кінокомпанією Stewopol (Польща), яку представляє продюсер Максим Лєшчанка, в копродукції з кінокомпанією Ама Віжн.

До фільму вже є перший постер. “Нове українське кіно” пропонує також до перегляду добірку яскравих атмосферних фото зі зйомок воєнної драми. Авторка backstage – фотографій – Ira Marconi.

Читайте також

«І будуть люди» випускають цикл роликів «Наша історія»