fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

заборонений

Фільм «Заборонений» включено в освітній курс про українську ідентичність Університету штату Пенсильванія

514

Художній фільм «Заборонений» про Василя Стуса режисера Романа Бровка включено в освітній курс про українську ідентичність та розбудову української культури Університету штату Пенсильванія (Penn State University, USA).

Курс сприятиме популяризації української культури загалом та українського кінематографа, зокрема, – повідомляє Держкіно, за підтримки якого створено фільм.

«Заборонений» — це український художній повнометражний фільм, який на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідає про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса.

Події картини Романа Бровко розгортаються у 1965 році. Молодий поет Василь Стус, роль якого виконує Дмитро Ярошенко, не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні.

В ролях: Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленніков, Віталій Салій, Карина Шереверова, Мирослава Філіповіч, Денис Роднянський, Павло Кільницький. Режисером фільму виступив Роман Бровко, авторами сценарію — Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.

Початково назва фільму мала бути «Птах душі». Згодом назву змінили на «Стус» аби підкреслити що сюжет стрічки обертається навколо життя легендарного українського поета та дисидента Василя Стуса. Пізніше назву знову змінили — зі «Стуса» на «Заборонений»; творча група стрічки відмовилась від імені поета у назві через те, що у фільмі представлено не лише біографію Василя Стуса, а й як образ часу й уособлення боротьби з режимом.

Офіційно зйомки фільму розпочались 30 квітня 2018 року на вулиці Хрещатик біля арки з виходом на вулицю Лютеранську у Києві. Фільм знято за декілька місяців — з травня по серпень 2018 року. Головними піснями до кінострічки стали пісні «Не топчіть конвалій» у виконанні Сергія «Фоми» Фоменка та гурту Mandry і «Колискова» від гурту «Без Обмежень».

Нагадаємо, біографічну драму «Заборонений» про Василя Стуса режисера Романа Бровка показали для військових Національної гвардії України у листопаді на Хмельниччині в рамках національного туру «Кіно заради Перемоги!».

Читайте також

«Заборонений» онлайн: фільм про Василя Стуса виклали у відкритий доступ