fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Загубити, щоб знайти

Загубити, щоб знайти: в Україні створять біографічну історичну кінодраму про радянський період

399

Команда продакшену OK Media Company почала роботу над сценарієм біографічної історичної драми “Загубити, щоб знайти”.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” автори фільму, “Загубити, щоб знайти” (Lose to find) – перший самостійний проєкт OK Media Company, який розповість як іспанські дівчата знайшли батьківщину в Україні. Зйомки фільму заплановані на 2022 – 2023 роки.

Сценарій художнього фільму розробляється на основі реальної історії про двох іспанських дівчат, дочок міністра, яких було викрадено у 1936 році та депортовано в УССР. Сталін планував використовувати дітей, як важіль впливу на владу Іспанії, але все пішло не за планом. Марія та Кармен назавжди залишились в Україні, під чужими іменами, пережили Другу Світову війну, та знайшли свою нову Батьківщину – Україну.. та ніколи так і не повернулись додому.

Сценарій розробляється за підтримки Українського культурного фонду. Автор ідеї – Ігор Висневський (сценарист; режисер фільмів “Інший Франко”, “Слово” та ін.), продюсерка – Ольга Клименко (повнометражний художній фільм “Позивний Бандерас”, телевізійний серіал “Сага”, короткометражний фільм “Бог простить” та ін).

Продюсерка Ольга Клименко розповіла про те, як виникла ідея фільму: “Ігор Висневський запропонував познайомитись з пані Людмилою, дочкою Марії, та послухати неймовірну історію її мами. Після зустрічі в мене не виникало сумнівів, що ця історія має право на життя. Ми з творчою командою маємо намір розкрити ще одну малознайому сторінку радянського періоду в історії нашої країни через художнє кіно, засноване на реальних подіях.”

Творча команда ставить перед собою складні питання, такі як “Що таке для людини усвідомлення Батьківщини, чи можна її втратити, і чи можна знайти в новій країні”. Сценарій розробляється методом “сценарної кімнати”, де в команді разом працюють кілька сценаристів, скрипт-доктор, історичний консультант та дочка однієї з героїнь історії, – Людмила Холодняк, – чия біографія закладена в основу фільму.

Команда сценаристів: автор ідеї та керівник сценарної кімнати, Ігор Висневський, сценаристи Роман Волосевич (короткометражний фільм “Сумні портрети” отримав Гран-прі кінофестивалю KIFF) та Ігор Зайцев (короткометражний фільм “Людина з фотоаппаратом” отримав головний приз кінофестивалю “Кінокульт”).

Фото: facebook @LoseToFindFilm

Читайте також

«Биківня»: розпочато роботу над стрічкою про трагічні долі жертв радянського терору