fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

На Варшавському кінофестивалі Україну представлятимуть три фільми

392

Фільми “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” Тараса Томенка, “Носоріг” Олега Сенцова, “Я працюю на цвинтарі” Олексія Тараненка та анімаційна стрічка Бориса Бубнова “Обіцянка” представлятимуть Україну на 37-ому Варшавському кінофестивалі.

Як повідомляє Держкіно, у конкурсних програмах 37-ого Варшавського кінофестивалю, який розпочинає роботу 8 жовтня, беруть участь три українські фільми: “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” Тараса Томенка та “Носоріг” Олега Сенцова, створені за підтримки Держкіно, і стрічка “Я працюю на цвинтарі” Олексія Тараненка, створена за підтримки УКФ. Поза конкурсом, у програмі Shorts Special Screening покажуть анімаційну стрічку українського аніматора Бориса Бубнова “Обіцянка” від студії ГЧЪ Production.

Фільми “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” Тараса Томенка та “Носоріг” Олега Сенцова представлені у міжнародній конкурсній програмі Варшавського МКФ. Цього року Україну представляють два з п’ятнадцяти фільмів, що з великої кількості стрічок з усього світу були відібрані до одного з основних конкурсів цього авторитетного фестивалю.

“Будинок “Слово”. Нескінчений роман” / реж. Тарас Томенко / Україна / 2021 р – це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи, фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.

Режисер стрічки – Тарас Томенко, автори сценарію – Тарас Томенко та Любов Якимчук, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Повнометражний ігровий фільм створено компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно та сприяння Міжнародного благодійного фонду “Солідарність”. В міжнародному конкурсі 37-го Варшавського МКФ стрічка матиме світову прем’єру.

Нагадаємо, в 2017-му році в рамках конкурсу 33-го Варшавського кінофестивалю Тарас Томенко представив свою документальну картину Будинок “Слово”. В Україні стрічка стала лауреатом Другої національної кінопремії “Золота дзиґа” як Найкращий документальний фільм.

Фото: Держкіно

“Носоріг” / реж. Олег Сенцов / Україна-Польща-Німеччина / 2021 р. – створена у копродукції України, Польщі та Німеччини стрічка “Носоріг” Олега Сенцова вперше була представлена світовому загалу на 78-му Венеційському МКФ у конкурсній програмі “Горизонти”. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Сценаристом та режисером картини є Олег Сенцов, українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов (“Артхаус Трафік”) та Олег Сенцов (“Край Кінема”). Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

Носоріг Олега Сенцова

Трагікомедія “Я працюю на цвинтарі” Олексія Тараненка буде представлена у конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition. Фільм, який є повнометражним дебютом режисера, знято за однойменною книгою оповідань Павла Белянського. Світова прем’єра картини відбулась в червні 2021 на міжнародному фестивалі Ferrara Film Festival (Італія), в Україні стрічку можна було побачити в рамках міжнародного конкурсу 50-го КМКФ “Молодість”.

“Я працюю на цвинтарі” / реж. Олексій Тараненко / Україна / 2021 р. – пробачити помилки, навчитися любити і перестати боятися життя – з цим досить важко впоратися на цвинтарі, але це цілком можливо. Саша – менеджер фірми, що займається встановленням пам’ятників на кладовищі. У нього багато клієнтів, кожен із яких переживає горе, а Саша сповнений іронії та цинізму. Одного дня його 14-річна дочка вирішує повернути батька у своє життя.

У ролях: Віталій Салій, Анна Іванова, Вікторія Городецькая, Віктор Жданов, Ігор Цишкевич, Деміан Шиян та інші. Режисер-постановник – Олексій Тараненко, автор сценарію – Павло Белянський. Виробництво – Good Morning Films, Mainstream, Stewopol за підтримки Українського культурного фонду. Промоція фільму відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Короткометражну анімаційну стрічку “Обіцянка” Бориса Бубнова виробництва студії ГЧЪ Production покажуть у позаконкурсній програмі Shorts Special Screening.

37-ий Варшавский кінофестиваль відбудеться з 8 до 17 жовтня 2021 року.

Нагадаємо, в минулому році у конкурсі дебютних фільмів Competition 1-2 на Warsaw Film Festival перемогла драма «Із зав’язаними очима» Тараса Дроня. А позаминулого року спеціальний приз журі Варшавського кінофестивалю отримала українська стрічка «Забуті» режисерки Дар’ї Онищенко.

Читайте також

Фільм «Із зав’язаними очима» переміг на Варшавському кінофестивалі