fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Гніздо горлиці

Фільми “Гніздо горлиці” та “Зрадник” покажуть на телебаченні

1 998

На вихідних, 23 та 24 травня, суспільний телеканал “UA: Перший” влаштую показ українських фільмів “Гніздо горлиці” Тараса Ткаченка про проблему трудової міграції, та “Зрадник” Марка Хаммонда про повстанціів Холодного Яру.

У рамках щотежневого показу якісного українського кіно, в ефірі “UA: Перший” покажуть драму “Гніздо горлиці” та історичну стрічку “Зрадник”, – про це повідомляє  “Суспільне мовлення України”. Подивитись фільми можна буде 23 та 24 травня о 22:00, – йдеться в повідомленні..

«Гніздо горлиці»

У суботу, 23 травня, в ефірі вийде драма «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченка про проблему трудової міграції. У травні 2013 року проект фільму було представлено на Каннському кіноринку. Стрічка вийшла в у країнський широкий прокат 10 листопада 2016 року.

Основа  стрічки — однойменний кіносценарій Василя Мельника, за який 2012 року він отримав диплом літературної премії «Коронація слова». Це був перший екранізований сценарій за 16 років існування конкурсу.

Головна героїня мала прекрасну родину, однак коли чоловік втратив роботу, їй довелося поїхати на заробітки до Італії. Нарешті вона повертається на рідну Буковину. Але в її очах немає радості, а під грудьми б’ється маленьке серце.

В ролях: Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Мауро Чіпріані, Ліна Бернарді, Микола Боклан, Олександра Сизоненко, Максим Канюка, Наталія Васько та ін.

2016 року стрічка отримала нагороду «Золотий Дюк» на Одеському міжнародному кінофестивалі в номінації «Найкращий український повнометражний фільм».

На Міжнародному кінофестивалі Мангейм-Гайдельберг (Німеччина) у 2016 – «Приз екуменічного журі» та «Special Achievement Award» на МКФ-2016 Мангейм-Гайдельберг, Німеччина (Римма Зюбіна).

У 2017 роціу фільм отримав відзнаку Національної кінопремії «Золота дзиґа» як «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота» (Премія ім. Ю. Г. Іллєнка), «Найкраща чоловіча роль» (Віталій Лінецький), «Найкраща жіноча роль» (Римма Зюбіна), «Найкраща чоловіча роль другого плану» (Микола Боклан), «Найкраща жіноча роль другого плану» (Наталія Васько).

Подивитись фільм безкоштовно можна за посиланням .

«Зрадник»

У неділю, 24 травня, глядачі побачать стрічку «Зрадник/ The Traitor» про повстанціів Холодного Яру, яку зняв американський режисер Марк Хаммонд за участі молдавського режисера Валеріу Жереґі.

21 липня 2017 року у секції «Спеціальні покази» відбулася прем’єра, заснованої на реальних подіях історичної, драми під час кінофестивалю ОМКФ 2017. Стрічка вийшла в український широкий прокат 26 квітня 2018 року.

Фільм розповідає про 1970-ті роки радянської України. Політична задуха на кіностудії. Куратор Одеської студії від КДБ дає наказ дівчині-стажеру редагувати фільм знаного режисера про події української “громадянської війни”, але та розуміє, що повинна захистити авторське бачення та історичну правду. Кохання, політика, небезпечне завдання, друзі і вороги – все це її виклики.

Творці фільму присвятили його пам’яті видатних українських кінорежисерів Олександра Довженка, Сергія Параджанова та Юрія Іллєнка.

У ролях: Олег Мельничук, Зоя Барановська, Станіслав Щокін, Ольга Карпова, Андрейс Жагарс, Михайло Грицкан, Тимофей Трибунцев.

Режисер: Марк Хаммонд, Валеріу Жерегі. Сценарист: Марк Хаммонд, Заза Буадзе. Виробник: компанія «Інсайтмедіа» (Україна), «Артбокс» (Литва), Одеська кіностудія (Україна).

Кінострічка є одним з переможців 3-го конкурсного відбору Держкіно та отримала державну фінансову підтримку на 50 % собівартості фільму з загальним кошторисом 24,12 мільйонів гривень.

Фільм «Зрадник» зазнав найбільше замін режисерів серед усіх проектів, які перемагали у конкурсних відборах кінопроектів Держкіно (усього 4 режисери: Анна Гресь, Леся Калинська, Валерій Жерегі, Марк Гаммонд).

Крім того стрічка кілька разів змінювали назву проекту: початкова назва була «Операція Марконі», пізніші назви — «Атаман», «Варіант Марконі», «Зрадник» та «Окупація».

Подивитись фільм безкоштовно можна за посиланням .

Читайте також

“Червоний” Зази Буадзе: дивіться фільм онлайн разом з режисером