fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

голем

The New York Times визнав фільм українського продакшну одним з найстрашніших

1 094

Американське видання The New York Times напередодні Геловіну включив історичний фільм жахів “Голем”, знятий українською компанією SE film production, до своєї добірки “13 найстрашніших фільмів на Netflix”.

“The New York Times описав картину як «незвичайний надприродний трилер, що нагадує “Франкенштайна” та “Відьму” Роберта Еґґерса»”, – пише медіа-платформа “Bit.ua” з посиланням на видання. Крім “Голема” до списку ТОП-13 найстрашніших фільмів від The New York Times потрапили ще 12 кінокартин.

Драматичний фільм-горор “Голем” зняла українська компанія SE film production та ізраїльські брати-режисери Йоав і Дорон Паси у 2017 році в Києві та у 2018 в Одесі.

За сюжетом, у Литві 1673-го панує епідемія чуми. У поширенні хвороби звинувачують невелике єврейське селище. Ханна за допомогою стародавніх заклинань створює Голема – істоту-захисника, що нагадує її загиблого сина. Він вбиває ворогів, але дає волю потойбічним могутнім силам.

Дивіться міжнародний офіційний трейлер горору “Голем”: відео

Актори були наполовину ізраїльськими й наполовину українськими. Головну роль виконав 15-річний український актор Кирило Черняков. Також зіграв Олексій Тритенко, відомий завдяки телесеріалу “Коли ми вдома” та стрічкам “Крути 1918”, “Хайтарма”.

За грим відповідала художниця Олена Андреєва, а перетворити лише за один місяць покинуту студію Ніжиловичів на справжнє литовське село початку XVII століття вдалося художниці-постановниці Олександрі Дробот.

“Узимку 2017-го я побачив кіностудію в селі Ніжиловичі під Києвом і зрозумів, що це ідеальна локація для історичного фільму жахів. Я був у захваті від ідеї зняти там горор і запропонував другові та драматургу Аріелю Коену написати сценарій. Улітку того ж року ми почали зйомки”, – розповів продюсер Шалом Айзенбах.

Зйомки тривали півтора місяця 2017-го, неподалік Києва. Це було найхолодніше літо за останні роки в Україні. Пізніше режисер розповів, що низькі температури й ізольоване місце допомогли увійти в настрій горору. Додав, що у знімальну групу входили чимало місцевих жителів. Це створило мовний бар’єр. Тому швидше завершили зйомки, бо не відволікалися на розмови і мали більше часу підготувати сцену.

голем

голем

голем

Прем’єра “Голему” відбулася на найбільшому кінофестивалі горору у світі – Frightfest у Лондоні. Права на трансляцію фільму придбали Netflix, Amazon та ITunes. Стрічка також була визнана одним з найкращих фільмів жахів виданням Rotten Tomatoes та стрімінговою платформою Netflix. Стрічка отримала 3 номінації Ізраїльської кіноакадемії. У прокаті зібрала 7,6 млн грн.

голем

Голем – персонаж єврейської міфології. Глиняний велетень захищає від наклепу та насильства. У якийсь момент темні сили беруть гору і він перестає виконувати вказівки творця, за повір’ям.

Читайте також –

Українські фільми жахів: що і де подивитися онлайн на Геловін