fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

І будуть люди Дімарова

Знайомство з героями: творці серіалу “І будуть люди” представили персональні постери

2 198

Проєкт “І будуть люди” поповнився портретною галереєю головних героїв – їх дванадцять, як і епізодів екранізації роману Анатолія Дімарова, що вийде вже восени 2020 року.

Серіал побудований у формі саги і через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи ХХ століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади.

“Роман “І будуть люди” Анатолія Дімарова насичений подіями та персонажами й містить понад 500 сторінок. Ми довго думали, за яким принципом найкраще підійти до екранізації, щоб максимально охопити все, але й не загубити акцентів. Тоді вирішили, що в кожному епізоді буде свій герой”, – поділилася креативна продюсерка серіалу Олеся Лук’яненко.

“І будуть люди” – це 12 епізодів, 12 основних героїв, 12 непересічних доль. На фейсбук-сторінках серіалу та телеканалу СТБ представили кожного з них.

Свирид Івасюта (Віктор Жданов) – заможний селянин, власник хутору: “Я – людина, яка знає ціну власності. Я сам вирішую, як мені жити”.

і будуть люди Віктор Жданов

Олеся Івасюта (Катерина Григоренко) – дівчина, яка народилася в сім’ї Свирида: “Я – людина, яка довго жила серед брехні”.

Катерина Григоренко

Оксен Івасюта (Остап Дзядек) – син Свирида, що успадкував від батька хутір та його хист до праці: “Я – людина, яка дбає про землю. Ми звикли до важкої праці”.

Остап Дзядек

Василь Ганжа (Акмал Гурєзов) – працьовитий бідняк, який повірив у комунізм: “Я – людина віри. Але вірю не в Бога, а в ідею – у світле майбутнє для всіх”.

Акмал Гурєзов

Тетяна Світлична (Олена Борозенець) – дочка бідного священника: “Я – людина, яка живе не своїм життям. Я сама собі чужа”.

Олена Борозенець І будуть люди Дімарова

Федір Світличний (Олександр Піскунов) – брат Тані, син священника, який завжди вирізнявся бунтівним характером: “Я – людина дії. Воля – оце моя релігія”.

Олександр Піскунов

Олег Мирославський (Костянтин Темляк) – син сільського лікаря, що йде слідами батька та навчається в медучилищі: “Я – людина, яка програла у війні, але не втратила любові”.

Костянтин Темляк І будуть люди Дімарова

Михайло Гайдук (Олександр Мавріц) – добрий господар і сім’янин, але водночас має в характері щось войовниче, не пробачає образ і принижень: “Все життя сіяв хліб, а тепер мушу сіяти свинець”.

Олександр Мавріц

Микола Гайдук (Макар Тихомиров) – син Михайла Гайдука, молодий романтичний хлопець: “Я – людина, яка живе помстою”.

І будуть люди Дімарова

Володька Твердохліб (Віталій Ажнов): “Не дождуться куркулі, щоб я лежав, бо я є влада”.

Віталій Ажнов

Ольга Ковальчук (Аліна Костюкова): “Я – людина вільна, яка вірить у партійну систему”.

Аліна Костюкова

Григорій Гінзбург (Ігор Колтовський): “Я – комуніст. Щиро вірю в ідеали соціалізму”.

Ігор Колтовський

У своїх творах письменник не боявся змальовувати часи примусової колективізації, голодомору 1932-1933, масові репресії – відрізки історії, на які було накладено суворе табу. Незважаючи на те, що редактори й цензура  викреслювали цілі абзаци з роману Дімарова «І будуть люди» (1964), його робота дійшла у повному обсязі до наших часів.

Режисер – Аркадій Непиталюк. Оператор – Дмитро Юриков. Продюсери – Сергій Демидов, Віктор Мирський, Людмила Семчук. Креативна продюсерка – Олеся Лук’яненко. Виконавча продюсерка – Валерія Ткачук. Автори сценарію – Тетяна Щегельська, Тарас Антипович, за романом А. Дімарова «І будуть люди».

Серіал створено студією Film.ua за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і транслюватиметься на телеканалі СТБ.

Читайте також

“І будуть люди”: вийшов тизер масштабної історичної саги