fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Наставник

“Наставник”: на великих екранах з’явиться художній фільм про Валерія Лобановського

613

Студія “Kinorob” (“FILM.UA Group”) розпочала виробництво повнометражної художньої стрічки “Наставник” — байопіку про одного з найвидатніших у світі футбольних тренерів та визнаного спортивного генія Валерія Лобановського.

Нещодавно продюсери картини, керівник компанії “Kinorob” Єгор Олесов та Павло Черепін підписали меморандум із президентом АТ ФК “Динамо” (Київ) Ігорем Суркісом, у рамках якого клуб надає права на ексклюзивне використання бренду Динамо в рамках проекту “Наставник”. Також клуб максимально сприятиме знімальному процесу та консультуватиме творчу групу фільму, — про це повідомляє пресслужба студії “Kinorob”. — Над створенням художнього фільму “Наставник” українська продакшн студія (“Незламна”, “Сторожова Застава”, “Захар Беркут”) працює вже понад пів року.

“Події стрічки охоплять середину 70-х років минулого століття. Саме в цей період на весь континент гриміла слава київського “Динамо” — команди-зірки під керівництвом Валерія Лобановського. В 1973 році 34-річний тренер отримав запрошення очолити “Динамо” і за два роки привів клуб спочатку до перемоги у Кубку Кубків, а потім і в Суперкубку УЄФА”, — йдеться в повідомленні.

“Ми задумували “Наставник” як мотивуючий художній фільм, фільм-подію, фільм-піднесення. Валерій Лобановський — справжній герой України і майже ідеальний персонаж для фільму байопіку: непростий унікальний характер, геніальна особистість і дійсно легендарна історична постать. Це людина, яка зробила не одну, не дві, а цілих три епохальні супер-команди, кожна з яких не тільки залишила свій слід в історії футболу, а й виховала по володарю “Золотого М’яча” (Олег Блохін — 1975 рік, Ігор Бєланов — 1986-й, Андрій Шевченко — 2004-й). Він є одним з найвидатніших футбольних тренерів сучасності”, — розповідають продюсери стрічки.

Наставник

Творці майбутньої картини “Наставник” також уклали меморандум зі Світланою Лобановською — дочкою легендарного тренера. Згідно цього документу, Світлана Валеріївна дає право на використання біографії Лобановського та виступить консультантом в питаннях родинного життя та особистості метра за межами футбольного поля.

Читайте також: “Перший кубок”: в Україні знімуть повнометражну спортивну драму про футбол

Наразі триває стадія фіналізації сценарію фільму, попередній кастинг головних акторів, підбір знімальної команди, розробка ескізів та інше. За словами продюсерів картини, метою є створення національного фільму-події для широкої сучасної аудиторії.

Студія “Kinorob” планує зробити проект “Наставник” частиною майбутнього мультиплатформенного всесвіту. Згідно плану, історія легендарного тренера буде розказана також за допомогою серіалу, виставок, книг, документального фільму тощо.

Читайте також:

Нові українські спортивні фільми, які варто подивитися