fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм рутенія

Вийшов тизер документального фільму “Рутенія. Повернення Коду Нації”

1 757

Фільм “Рутенія. Повернення Коду Нації” покаже історію виникнення писемності в Європі та створення аутентичного українського шрифту.

Створення дослідницького документального фільму режисерки Антоніни Готфрід було завершено в лютому 2020 року. “Хто б міг подумати, що фільм про шрифт, символіку і українську візуальну ідентичність стане таким випробуванням довжиною в рік для нашої суперкоманди Банк Ідей”, – написала в себе у Facebook продюсерка стрічки Наталія Яковлева.

За її словами підготовка закритої карантинною прем’єри із стрімом для всіх небайдужих і бажаючих вже готується.

Дивіться офіційний тизер фільму “Рутенія. Повернення Коду Нації”

Автори сценарію проєкту – Наталія Яковлева та Антоніна Готфрід. Перша з них виступає також продюсером фільму, друга – режисером. Виробник картини – кінокомпанія “Банк Ідей”.

У фільмі використано матеріали та результати багаторічних досліджень кандидата історичних наук Олександра Босого, авторський доробок Василя Чебаника та матеріали проєкту Дмитра Лісенбарта “Графіка Української мови”.

Кінопроєкт став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно і отримав державну підтримку на створення розміром 579 000 (78,52 % загальної вартості виробництва фільму). Картина вже була представлена у київській публічній бібліотеці ім. Лесі Українки до 149-ту річ­ниці народження української поетеси Лесі Укра­їнки. Фільм “Рутенія. Повернення Коду Нації”  акцентує увагу на питаннях: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська писемність тощо.

Читайте також –

“Олекса Довбуш”, “Слов’яни“: як створюється автентична зброя для кіно