Дивіться фільм «Дике поле» онлайн безкоштовно
Переглянути повнометражний фільм 2018 року «Дике поле» онлайн режисера Ярослава Лодигіна, знятий за мотивами культового роману «Ворошиловград» Сергія Жадана, можна безкоштовно на VOD-платформі Megogo.
Про це повідомляє Держкіно. Стрічка «Дике Поле» (The Wild Fields) є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Фільм знятий за мотивами культового роману «Ворошиловград» Сергія Жадана, що у 2014 році був визнаний найкращою українською книгою десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна.
Драма у 2019 році отримала п’ять нагород національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінацііях «Найкращий актор» – Олег Москаленко, «Найкращий актор другого плану» – Володимир Ямненко, «Найкращий оператор» – Сергій Михальчук, «Найкращий художник-постановник» – Владлен Одуденко, «Найкращий звук» – Сергій Степанський.
Фільм розповідає про 33-річного Германа, який змушений повернутися у своє рідне містечко Старобільськ на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. Разом із нею – друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?
Дивіться фільм «Дике поле» онлайн можна безкоштовно на Megogo за посиланням. На момент написання матеріалу на imdb у стрічки оцінка 7,5 на підставі 426 оцінок.
Дивіться офіційний трейлер «Дике поле»: відео
Головні ролі у фільмі виконали: Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов (Пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький (Травма), Євгенія Муц (Катя) та ін. Автор роману Сергій Жадан з’єявляється у камео.
Режисер: Ярослав Лодигін. Сценарист: Сергій Жадан, Наталія Ворожбит, Ярослав Лодигін. Оператор-постановник: Сергій Михальчук. Продюсер: Володимир Яценко (компанія Limelite). Стрічка створена у копродукції України, Нідерландов та Швейцарії. Стрічка створювалася компаніями Limelite та Film Brut.
Фільмування розпочалися 31 липня 2017 у Старобільську — рідному місті Сергія Жадана, у якому і відбуваються події, описані в романі. Після того продовжилися в Києві й закінчилися наприкінці вересня 2017 року. Фільм вийшов в обмежений український прокат 8 листопада 2018 року.
Цікаво, що початково, у підготовці до екранізації роману існувала ідея створити за мотивами роману міні-серіал із 4-8 серій, дія якого розпочиналася б у 2014 році у підвалі СБУ, де слідчий намагався з’ясувати, чим займалися герої під час окупації міста. Втім, від цієї ідеї відмовились, оскільки виходила уже геть інша історія.
Більшість музичних тем до фільму написав композитор та відомий піаніст Фіма Чупахін. Також у створенні музики до фільму взяв участь Олег Каданов, відомий за проектами «Оркестр Че» та «Мантри Керуака».
«Дике поле» став другим повнометражним фільмом в історії українського кінематографа, після фільму «Припутні» (2017), де майже всі актори розмовляють суржиком. Знімати фільм суржиком вирішив режисер Ярослав Лодигін.
За словами Лодигіна, «більшість героїв буде говорити […] суржиком. Люди з вищою освітою говоритимуть чистою українською або чистою російською, але оскільки кількість таких героїв невелика, то більшість буде говорити суржиком».
Фільм брав участь у конкурсній програмі «First Feature Competition» міжнародного кінофестивалю «Темні ночі» в Таллінні, де фільм було вперше представлено 28 листопада 2018 року. Згодом 6 квітня 2019 року фільм також було представлено у конкурсній програмі «George Gund III Memorial Central and Eastern European Film Competition» на Клівлендському міжнародному кінофестивалі.
Нагадаємо, кінопроєкт «Дике Поле» став одним із переможцем Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 15 млн 490 тис. 300 грн., що становить половину загальної вартості виробництва.
Читайте також –