fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Я Побєда і Берлін Іван Бліндар

“Я, “Побєда” і Берлін”: роль Кузьми у фільмі виконав Іван Бліндар

1 009

Заслуховував його пісні до крові з вух: легенду українського року Кузьму Скрябіна у роуд-муві “Я, “Побєда” і Берлін” зіграв актор театру та кіно Іван Бліндар.

Ім’я виконавця ролі головного героя у стрічці, який буде прообразом музиканта, стало відоме на прес-конференції з нагоди завершення зйомок картини в Україні. Обранцем, який постане на екрані у ролі Кузьми, став Іван Бліндар – актор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка.

“Коли мене затвердили на роль Кузьми, я одночасно з неймовірною радістю відчув, яка це відповідальність”, – прокоментував артист.

“Ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой – це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко. А у нас це збірний образ. Адже кожен зараз пам’ятає “свого” Кузьму. Навколо безліч людей, які були з ним знайомі, і вони пам’ятають його або таким, яким він був в останні роки життя, або малюють кожен свій образ. А ось таким, яким він був у той період, про який ідеться в повісті й у фільмі, в його 22-23 роки, мало хто його знав. Тому ми намагаємося витримати цей баланс – між молодим хлопцем у пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, відчайдушністю, енергією, позитивом, і тією глибиною його мислення, що з’явилася вже в більш зрілому віці”, – розповіла режисерка фільму Ольга Ряшина.

Я Побєда і Берлін Іван Бліндар

“Я, “Побєда” і Берлін” – екранізація однойменної повісті Андрія Кузьменка (Скрябіна). Початок 1990-х. Молодий музикант на прізвисько Кузьма купує старий автомобіль “Побєда”. Хлопець відправляється на цій автівці в Берлін, де хоче обміняти її на шестисотий “Мерседес”. У дорогу він відправляється разом із другом, який планує продати в Німеччині старі радянські манекени. А в самому Берліні Кузьма знайомиться з місцевим рок-музикантом, що підштовхує головного героя вперше вийти на зарубіжну сцену. Вся ця подорож до німецької столиці сповнена цілої низки кумедних колізій.

Зйомки пригодницької комедії вже відбулися у Львові й Києві, однак попереду команда проведе ще зйомки у Берліні. А тим часом глядач має можливість зануритися в атмосферу за лаштунками фільму, подивившись влог “Загін Кіноманів” на YouTube.

Робота в кінокартині “Я, “Побєда” і Берлін” стане першою великою роллю актора, раніше Іван Бліндар зіграв у короткометражці Аркадія Непиталюка “Кров’янка” та у стрічці “Коли падають дерева” Марисі Нікітюк.

По темі: У Львові стартували зйомки фільму “Я, “Побєда” і Берлін” за повістю Скрябіна (перші фото)

За словами Івана Бліндара, грати Скрябіна було не так важко, як відповідально. Він сприймав артиста, як старшого брата, перед зйомками актор спілкувався з рідними Кузьми, шукав штрихи до портрета свого героя. Також Іван Бліндар поїхав до Новояворівська – міста у Львівській області, де відбувалося творче становлення Андрія Кузьменка, заїжджав у Брюховичі, був у школі, будинку культури “Кристал”, де виступав “Скрябін”. Знайшов той самий дім, під’їзд, був у хаті. Усвідомлював атмосферу життя. Заслуховував його пісні до крові з вух.

“Часу до початку зйомок залишалося не так багато, тому я підіймав матеріали того часу, інтерв’ю Скрябіна, відео, записи, слухав музику, яку він любив. Я усвідомлював, що мені не вдасться домогтися стовідсоткової зовнішньої схожості, швидше робив акцент на внутрішньому стані молодого Кузьми, його самовідчутті”, – розповів актор.

Я Побєда і Берлін Іван Бліндар

“Ми не прагнули копіювати тембр голосу і зовнішність Андрія, ми намагалися відтворити деякі інтонації, міміку, жести, але найголовніше – його світогляд, відчуття себе. Це і є найскладніше в роботі над образом головного героя. Я сподіваюся, що глядачі це побачать, відчують і оцінять”, – пояснила Ольга Ряшина.

За її словами, в стрічці обов’язково залишать унікальний гумор Андрія Кузьменка, яким сповнена його повість. Авторами адаптації сценарію стали Анатолій Крим та Олексій Комаровський. Творці запевняють, що в картині все продумано до дрібниць. Так, навіть “Пабєда”, на якій у фільмі герой вирушив до німецької столиці, має символічний жовтий колір, який відображає характер Кузьми, бо жовтий – це позитив, тепло, енергія, радість, добро.

У фільмі прозвучать оригінальні кавер-версії найвідоміших хітів Кузьми Скрябіна у виконанні популярних українських співаків, серед яких Monatik.

Проєкт став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво фільму здійснює компанія Star Media за підтримки Міністерства культури та Держкіно. Оператор стрічки – Дмитро Недря, художник-постановник – Микола Кіщук. Продюсери: Влад Ряшин, Олексій Терентьєв, Артем Доллежаль.

Реліз пригодницького фільму у кінотеатрах України запланований на 2021 рік.

Читайте також

“Коза Ностра”: стартували зйомки комедії з Ірмою Вітовською