fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Іспит на людяність

“Іспит на людяність”: до Дня пам’яті жертв Голокосту дивіться стрічку Олександра Шапіро онлайн

205

До Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, 27 січня, повнометражну документальну стрічку Олександра Шапіро “Іспит на людяність” можна переглянути онлайн на youtube.

Фільм Олександра Шапіро “Іспит на людяність” (2016) – це розповідь про події, що відбувались на Вінниччині у 1941-1944 роках, під час Другої світової війни. Ризикуючи власними життям та свободою, прості українці рятували від знищення єврейські сім’ї та, не знаючи того, ставали Праведниками світу. Цим почесним званням вшановують тих, хто усвідомлено та безкорисно рятував евреїв від знищення нацистами під час Голокосту.

У стрічці зібрані спогади колишніх малолітніх в’язнів концтаборів та їх рятівників, розповіді дітей учасників страшних подій 80-річної давнини.

Дивіться онлайн до Дня пам’яті жертв Голокосту документальний фільм “Іспит на людяність”, знятий на замовлення Держкіно, на ютуб-каналі агенства або у нас на сторінці нижче.

Режисером фільму є Олександр Шапіро, сценарист – Ірина Чмола, продюсер – Олександр Дріз. Виробництво – Міжнародний продюсерський центр “Фор-Пост” (фільми “Веронські скарби” 2019, “Міф” 2018, “Одесити на Донбасі” 2017 та ін.). Кінопроєкт фільму став одним із переможців 7-го конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 388 тис. 66 грн. (100% загального бюджету фільму).

Довідка

Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили в’язнів одного із найбільших нацистських таборів смерті Аушвіц-Біркенау неподалік від Кракова. Усього жертвами Голокосту стали шість мільйонів європейських євреїв, півтора мільйона з яких – були з України. На території нашої країни були знищені майже всі єврейські громади.

Пам’ятну дату запровадила Генеральна асамблея ООН Резолюцією № 60/7 від 1 листопада 2005 року. Жертвами Голокосту стали шість мільйонів європейських євреїв, півтора мільйона з яких – були з України. Україна приєдналася до вшанування Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в 2012 році.

Читайте також

Фільм «Пофарбоване пташеня» вийшов онлайн