fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Какофонія Донбасу

Документальний фільм «Какофонія Донбасу» покажуть на телебаченні

460

Документальну стрічку-міркування Ігоря Мінаєва «Какофонія Донбасу», яка є дослідженням створення міфу про Донбас, можна буде переглянути 14 серпня на суспільному телеканалі «UA: Культура».

Про це йдеться в анонсі телеканалу. Час показу о 19:30. Режисер та сценарист фільму Ігор Мінаєв пов’язує сьогоднішні події на Донбасі із впливом радянської пропаганди, в якій міф про робітника і шахтаря посідав центральне місце. Радянська пропаганда створила настільки неправдиву паралельну реальність, що одного дня ситуація вибухнула і розпочалася війна. Життя обіцяло бути симфонією праці, радості і добробуту, але виявилося оманою і маніпуляцією. Ілюзій більше не лишилося. Симфонія Донбасу перетворилася на Какофонію Донбасу.

Сюжет картини розгортається у двох площинах. Перша – життя очима радянської пропаганди та Донбас як вітрина ідеології. Друга – життя реальне, приховане від зайвих поглядів. Життя обіцяє бути симфонією праці, радості й добробуту, але виявилося оманою й маніпуляцією.

Какофонія Донбасу

Дивіться трейлер фільму «Какофонія Донбасу»

В документальній картині зібрані унікальні архівні матеріали, відео з соцмереж, інтерв’ю з учасниками та очевидцями історичних подій. Режисер показує історію та еволюцію образу Донбасу від фільмів Дзиґи Вертова та кліпів гурту «Пающіє труси» до свідчень полонених, що зазнали тортур з боку бійців так званої ДНР.

Прем’єра «Какофонія Донбасу» режисера та сценариста Ігоря Мінаєва відбулась у березні 2018 року на фестивалі Docudays UA. Того ж року фільм взяв участь у конкурсній програмі 34-го Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Оператор-постановник стрічки – Володимир Палилик, режисер монтажу – Олександр Подопригора, композитор – Вадим Шер, звукорежисер – Олег Кульчицький. Продюсером фільму «Какофонія Донбасу» виступив Юрій Леута. Загальний бюджет картини, створеної кінокомпанією «Тремпель Фільмз» за підтримки Держкіно, склав 4 млн грн.

Нагадаємо, фільм можна подивитись офіційно онлайн на Takflix за посиланням.

Читайте також

«Зошит війни»: у кінотеатрах покажуть фільм War Note, створений із відеозаписів українських бійців