fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Переможці Kharkiv MeetDocs

Ювілейний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs оголосив переможців

350

Головні призи Kharkiv MeetDocs отримали фільми «Земля Івана» режисера Андрія Лисецького, «Віддалений гавкіт собак» Сімона Леренґа Вільмонта та «Собаки хороших людей не кусають» Анастасії Максимчук. Володарем призу глядацьких симпатій став фільм «Будьмо, гей. Діалоги про гідність» Євгена Лєсного та Андрія Трашкальова.

Як повідомили організатори фестивалю, цього року було отримано 283 заявки на участь з 17 країн світу, 42 з яких були відібрані для участі в конкурсних програмах фестивалю. Переможці були визначені в межах Міжнародного конкурсу (6 фільмів), Національного конкурсу (6 фільмів) та Конкурсу українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» (30 фільмів). На пітчинг фестиваль отримав 50 заявок проєктів повного ігрового метра на стадії девелопменту. Церемонія нагородження відбулася 1 жовтня у харківському Promodo HUB.

«Сьогодні останній глядацький день, коли ви можете подивитися фільми-переможці. Насправді, підготовка фестивалю – це дуже складний процес і цього року ми це відчули як ніколи. Тому ми щиро дякуємо нашим глядачам, учасникам, партнерам. І особливо – Держкіно та Федеративному Міністерству закордонних справ Німеччини, завдяки яким все відбулося», – директорка фестивалю Євгенія Крігсхайм.

Фото: пресслужба фестивалю

Переможцем Національного конкурсу, який цього року відбувся вдруге, став фільм «Земля Івана» режисера Андрія Лисецького. Стрічка розповідає про Івана Приходька, одного з останніх народних художників України. Членами журі конкурсу виступили міжнародні експерти: Нільс Бьокамп, режисер, продюсер, шоуранер документальних фільмів, Бріджит О’ші, засновниця Асоціації документальних фільмів у Європі, членкиня консультативних рад B2B Doc та DMZ Docs, та Лукас Пітшайдер, режисер, засновник та керівник кінофестивалю Dolomitale Film Festival. 

За темою: Андрій Лисецький, режисер: «Земля Івана» – це історія про надзвичайно щасливу людину

Спеціальну відзнаку від журі отримав фільм «Собаки хороших людей не кусають» режисерки Анастасії Максимчук. 

«Це подорож героя, під час якої через несправедливість і вразливість тварин, демонструється жорстокість світу, в якому ми живемо. Важливий фільм, в якому перетинаються дослідження, мистецтво та людство», — прокоментували свій вибір члени журі.

Переможець Міжнародного конкурсу — стрічка «Віддалений гавкіт собак» режисера Сімона Леренґа Вільмонта. Фільм спостерігає за долею 10-річного Олега, чиє життя перевернулося догори ногами через війну на сході України. Найкращий фільм обрали глядачі шляхом голосування на офіційному сайті фестивалю. Цього року тема міжнародного конкурсу — «Україна очима світу» — присвячена 30-тій річниці незалежності України. 

За темою: Фільм «Віддалений гавкіт собак» про хлопчика з Донбасу увійшов до шкільної програми Данії

Володарем призу глядацьких симпатій став фільм «Будьмо, гей. Діалоги про гідність» режисерів Євгена Лєсного та Андрія Трашкальова. Фільм побудований на розмові чотирьох зовсім різних людей,  яких об’єднує гідність.

Володарем призу глядацьких симпатій

Володарь призу глядацьких симпатій

В Конкурсі українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» змагались 30 стрічок, серед яких найкращий фільм обрали глядачі на сайті фестивалю. Ним став анімаційний фільм «Оригамі» (2021) від команди Zajno, що розповідає історію чоловіка, який втратив дружину, і занурився у мистецтво оригамі.

Найкращим фільмом за рішенням членів журі став експериментальна стрічка режисерки Олени Гудкової S[QUARE]D (2021).

Спеціальні відзнаки від членів журі конкурсу також отримали: 

S[QUARE]D (2021), реж. Олени Гудкової від композитора, режисера, сценариста та лауреата «Бардака» 2019 Олександра Шимка за «концептуальність і глибину ідеї, тонке символічне художнє втілення, вишукане переосмислення звичних образів, музикальність в монтажі і унікальну атмосферу»,

Romani dance (2020), реж. Віталія Гавури від докторки наук з соціальних комунікацій та професорки кафедри управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім. Семена Кузнеця Вікторії Чекштуріної за «вражаючу силу характеру, відвертість й чесність молодої жінки, цікавгеі художні прийоми, через які розкриті деталі весільного ритуалу ромів»,

«Вася Клюквін» (2021), реж. Олексія Кисельова від режисера та сценариста Олександра Онуфрієва за «позитивний погляд на сіру буденність».

Вася Клюквін

Нагородження переможця за «позитивний погляд на сіру буденність»

Спеціальні відзнаки від фестивалю отримали:

  • «Жах, яке щастя» (2021), реж. Артура Садовникова та Олени Кутінової за «вірність обраному способу оповіді»,
  • «Потeрпи трішки» (2020), реж. Олени Гончаренко за «здатність вражати».

За рішенням журі, фіналістом пітчингу кінопроєктів в межах індустріальної секції Meet Film Industry став проєкт режисерки Оксани Войтенко та продюсерки Катерини Кармаліти «Вільна людина. Горизонт». Проєкт отримав грошовий приз у розмірі 25 000 гривень, меценатом якого виступив член журі пітчингу співзасновник кінокомпанії Real Pictures, креативний продюсер Original Content та куратор напрямку Starlight Originals у медіахолдингу StarLightMedia Олексій Гладушевський. До складу журі також увійшли народний артист України та лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Сергій Буковський, та продюсерка компанії Star Media та, голова Експертної ради Української телевізійної академії Вікторія Бурдукова.

Фіналіст пітчингу

Партнер фестивалю компанія StarMedia визначила свого переможця — фільм «Кінбурн. Територія вільних» режисерки Єлизавети Буряк. Проєкт отримав особливий приз — безоплатне навчання на будь-якому курсі в StarMedia School.

переможець StarMedia

Переможець StarMedia

В межах індустріальної секції також пройшли майстеркласи та воркшопи представників української та світової кіноіндустрії: сценариста Антона Базелинського, продюсерок Надії Грачової, Вікторії Бурдукової та Леонори Пащенко, продюсера Нільса Бьокампа, режисера Тараса Дроня, культурної менеджерки Бріджит О’ші

Глядачі також мали можливість поспілкуватись з творчими групами фільмів позаконкурсної програми: «Стоп-Земля» (2021), «Із зав’язаними очима» (2020), «Треба ще вижити» (2021), «Сіль з Бонневілю» (2020), «Цей дощ ніколи не скінчиться» (2020).

В останній день фестивалю, 2 жовтня, гості фестивалю можуть переглянути фільми-переможці в офлайн-форматі у харківському Invite HUB та онлайн-форматі на офіційному сайті кінофестивалю. Глядачі телеканалу Simon також матимуть можливість переглянути знакові фільми різних років про події на Сході України в межах програми Meet Retrospective по 3 жовтня включно.

Нагадаємо, п’ятий Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs відбувся з 26 вересня по 2 жовтня за підтримки Auswärtiges Amt (Федеративне міністерство іноземних справ Німеччини) та Державного агентства України з питань кіно. Організатори фестивалю: Media Frontline e.V., ГО «Тинк Тенк Юкрейн». Портал «Нове українське кіно» виступив інформаційним партнером події.

Читайте також 

З 5 жовтня стартує «Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)»