fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кіно-Перформанс НароднийМалахій

З’явився трейлер фільму «Кіно-Перформанс. Народний Малахій!»

1 107

Дивіться трейлер до фільму-вистави з елементами докудрами «Кіно-Перформанс. Народний Малахій!» режисерки Ірини Новосаденко за п’єсою Миколи Куліша.

У кіноадаптації «Кіно-Перформанс. Народний Малахій!» режисерка Ірина Новосаденко разом із експертами-культурознавцями намагаються знайти паралелі між сюжетом старої п’єси видатного українського драматурга Миколи Куліша та нашим сьогоденням.

Переглянути трейлер «Кіно-Перформанс. Народний Малахій!» можна на ютуб-каналі «MMD UA» за посиланням або ж у нас на сторінці нижче.

Синопсис

«Коли люди не можуть надати силу праву, вони надають право силі» (Блез Паскаль). Гостра безжалісна сатира на постреволюційну дійсність у радянській Україні, глибокий і трагічний дисонанс між гаслами революції та реальними наслідками. Автор намагався відповісти на запитання: чи можливо втілити в життя романтико-утопічну ідеологію тоталітарними методами?

Головний експерт проекту: Неллі Корнієнко. Автор сценарію: Рада Макеєнкова, Василь Неволов. Продюсер: Надія Грачова. В ролі Малахія: Олег Драч.

Документальну стрічку «Кіно-перформанс. Народний Малахій» було представлено у Києві у Центрі Леся Курбаса, до 133 річниці від дня народження видатного режисера Леся Курбаса.

Прем’єра «Кіно-Перформанс. Народний Малахій!» розпочиналась з невеличкого імпровізованого перформансу актора та режисера Олега Драча. У театрально-постановчій частині фільму він виконує роль Малахія Стаканчика, а в документальній — він режисер експериментального театру. Лесь Курбас, до речі, теж був режисером-експериментатором, і Олег небезпідставно вважає себе його послідовником.

Кіно-перформанс. Народний Малахій

Фільм створили: автори сценарію Ратха Макеєнкова та Василь Неволов; художник-постановник Юрій Ларіонов; лінійний продюсер Ольга Мороз; генеральний продюсер компанії «Фор-Пост» Олександр Дріз; актори Агата Ларіонова, Кирило Бабій та Анастасія Мороз.

П’єса видатного українського драматурга Миколи Куліша «Народний Малахій» занесена в сотню найкращих драматургічних творів ХХ століття. Куліш написав цю п’єсу в 1927 році. Того ж року відомий український режисер Лесь Курбас поставив її в своєму експериментальному театрі «Березіль».

Що ж такого «жахливого» зашифрував Микола Куліш у своїй п’єсі та в образі самого Малахія? І чи є це послання актуальним зараз? Фільм «Кіно-перформанс. Народний Малахій!» – спроба відповісти на ці запитання.

Кіно-перформанс. Народний Малахій

Читайте також

Із театру в кіно: 6 сучасних українських екранізацій за мотивами п’єс до Міжнародного дня театру