fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

кіносарай

Х міжнародний фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» назвав переможців

186

Спеціальну нагороду імені Леоніда Кантера 10-го фестивалю «Кіносарай» здобув фільм Мирослави Клочко і Анатолія Татаренка «Мир і спокій». Найкращими українськими стрічками стали «Хороший хлопчик», «Пелюшковий торт» і «Хайт».

Цього літа міжнародний фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» відсвяткував своє перше десятиріччя. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну організатори провели захід не на хуторі Обирок, а у Києві, одразу на двох локаціях — це простір SKVO space на березі Дніпра та артхаусний кінотеатр KINO42 на Подолі. Церемонія нагородження відбулася на Венеційському острові.

Кіносарай

Фото з церемонії нагородження: Автори Kseniya Maknae та Сергій Степаненко

Нагороду за найкращий український короткометражний документальний фільм отримує «Хайт» Сашка Протяга. Журі у своєму стейтменті зазначає:  «Ця стрічка дозволяє глядачу відчути постіндустріальну буденність через лірику кіно. Фільм продовжує традиції українського експериментального кіно та окреслює певні риси маріупольського напрямку у кіномистецтві».

Найкращим фільмом українського ігрового короткометражного конкурсу стає «Пелюшковий торт» режисерки Анастасії Бабенко: «за автентичне зображення тендітного моменту з життя молодого подружжя».

В міжнародному ігровому конкурсі перемогла українська режисерка Марія Пономарьова із фільмом виробництва Нідерландів «Хороший хлопчик». «Бездоганно зітканий й чуттєвий фільм про те як зустріч віч-на-віч із власною слабкістю робить тебе сильнішим», – підкреслили члени журі.

Приз за найкращий фільм у міжнародному документальному конкурсі присуджено картині про народну боротьбу за виживання та політичне самовизначення «Далія. Кіно та забуття» режисера Артуро Дуеньяса Херреро з Іспанії.

В анімаційному конкурсі переміг фільм «Samsara» Джонатана Мерфі та Мірони Мара, що зображує мінливу та циклічну природу життя. Журі відзначило якісну техніку виконання, художнє рішення та сценарій анімаційної стрічки.

Нагороду в особливій для нашого фестивалі категорії фільмів про сталий розвиток отримала документальна робота «Reviving rivers» режисерів Крістофера Картера та Рали И Летема з США, яка висвітлює унікальний та позитивний вплив людини на репродуктивність природи. Переможець отримав спеціальний подарунок від компанії RE:ban, яка спеціалізується на виробництві сумока та інших виробів з використаних рекламних банерів.

Нагороду за найкращий фільм конкурсу підліткового кіно отримує фільм «Голос Генрієти» Матье Гавро, Канада.

Спеціальну нагороду імені Леоніда Кантера «за пристрасть і вогонь» отримує фільм, в якому автори з вогнем і пристрастю досліджують питання самоідентифікації і пошуку рівня впливу генетики і досвіду на становлення людини – «Мир і спокій» Мирослави Клочко і Анатолія Татаренка.

кіносарай

Нагадаємо, до складу журі кінофестивалю увійшли:

Документальний конкурс:

Олександр Телюк — кінознавець, режисер, керівник кіноархіву Національного центру Олександра Довженка.

Аліна Горлова —  режисерка документальних та ігрових фільмів, режисерка монтажу, продюсерка. Отримувала нагороди на фестивалях DOK Leipzig,  IDFA, Go East, Las Palmas, Festival dei Popoli та інших.

Олексій Радинський —  кінорежисер. Його фільми брали участь у Роттердамському кінофестивалі, Kurzfilmtage Oberhausen, Docudays, Sheffield Doc Fest, МКФ «Молодість», Одеському кінофестивалі та інших, і були відзначені кількома нагородами.

Анімаційний конкурс та конкурс «Сталий розвиток»:

Євген Сивокінь—  видатний український режисер анімаційного кіно. Лауреат мистецької премії Київ імені Івана Миколайчука. З 2007 року — Заслужений діяч мистецтв України.

Анна Ігнатова —  кураторка дитячої та підліткової програми міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, фестивальна дистрибуторка студії «Новаторфільм».

Анатолій Лавренішин — Український режисер, художник-мультиплікатор.

Ігровий конкурс:

Ольга Бесхмельниціна — кінопродюсерка. 2016-го працює продюсеркою в ТОВ «ДІДЖІТАЛ РЕЛІДЖН» та ESSE Production House. У її творчому доробку ігрові, документальні на анімаційні стрічки, що брали участь у багатьох кінофестивалях.

Катерина Горностай — кінорежисерка,  володорка «Кришталевого ведмедя» у конкурсі Generation 14+ міжнародного кінофестивалю Berlinale 2021.

Людмила Чиркова — кіножурналістка, авторка і ведуча програми «Люди кіно».

Портал «Нове українське кіно» виступив інформаційним партнером Х ювілейного міжнародного фестивалю позитивного кіно «Кіносарай».

Кіносарай

Читайте також

Фільм «Памфір» отримав дві нагороди на міжнародному кінофестивалі в Сербії