fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Присвячується молоді всього світу

Короткометражні фільми «Мажорка» та «Присвячується молоді всього світу ІІ» вийшли онлайн (трейлери)

405

Короткометражна документальна стрічка «Присвячується молоді всього світу ІІ» від режисерів фільму «Зарваниця» та комедійна картина «Мажорка» про київських підлітків тепер доступні для перегляду онлайн на стримінговій платформі.

«Мажорка» – це короткометражна комедія режисерки Маргарити Лукіч про дівчат-підлітків із Києва. Саші 13 років і вона – типова столична мажорка. Вона ненавидить: школу, шикарний будинок своїх батьків, бутерброди з лососем і сиром Філадельфія, коли мама вказує, що їй носити. Єдина хто їй подобається – це новенька в школі дівчина з загадковим ім’ям Вілена. Саша запрошує Вілену в гості на вихідні, де кожен з них пройде своє випробування. Але чи витримає їх дружба?

Стрічка отримала нагороду як “Найкращий український короткометражний фільм” Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю «Бруківка». Інша картина режисерки Маргарити Лукіч – «Кончєний» – брала участь у позаконкурсної секції Short Film Corner Каннського фестивалю та отримала приз за найкращий ігровий фільм на фестивалі «Відкрита ніч» у Києві.

Фільм «Мажорка» доступний для перегляду в Україні в онлайн-кінотеатрі Takflix. 10% з продажу квитків перерахують у фонд «Повернись живим». Дивіться трейлер комедії

«Присвячується молоді всього світу ІІ» – це документальний фільм режисерського дуету Яреми Малащука і Романа Хімея, що фокусується на одній нічній техно вечірці в Києві та молоді, що забувається в ритмічних рухах. Медитативні кадри, спалахи світла, змінене сприйняття часу. Що трапляється, коли рейвери після вечірки виходять із темряви в ранкове світло?

Присвячується молоді всього світу

Стрічку одночасно можна сприймати як фільм-дослідження, і як сучасний відеоарт. Режисери роботи отримали гран-прі конкурсу «Молоді українські художники» (МУХі) у 2019 році та відзнаку за найкращий короткометражний документальний фільм на фестивалі Internacional de Cine Silente 2019 у Мексиці.

Прем’єра їхнього дебютного документального фільму «Зарваниця» відбулася на Міжнародному кінофестивалі Docudays UA у 2020 році. Фільм отримав спеціальну нагороду на харківському MeetDocs 2020. Входять до шорт-листа конкурсу Future Generation Art Prize 2021.

Фільм «Присвячується молоді всього світу ІІ» доступний для перегляду на території України в онлайн-кінотеатрі Takflix. 50% з продажу квитків перерахують у фонд «Повернись живим». Дивіться трейлер документального фільму

Читайте також

“Лікарка”: вийшов новий епізод “Бандерівського смузі” про злободенний нюанс професії та Присягу Гіппократа