fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Маріуполь

«Маріуполь, я люблю тебе»: дивіться онлайн добірку фільмів про місто в облозі

287

Takflix презентував добірку з 4 фільмами про українське місто-герой на Азовському морі. 50% з продажу квитків перерахують на волонтерський рахунок для допомоги Маріуполю та його мешканцям.

Про це повідомляє прес-служба онлайн-кінотеатру. «Маріуполь, я люблю тебе» – це добірка короткометражних документальних фільмів про місто до вторгнення російських військ. 4 стрічки від місцевих режисерів, зняті у 2017-2021 роках. Це історії повсякденного життя, мрій і стосунків у Маріуполі під впливом першої фази війни у 2014», – йдеться в повідомленні.

У стрічці «Я і Маріуполь» (2017) режисер Пьотр Армяновський, що родом з Донецька, розмовляє з маріупольцями у пошуках міста, яке він пам’ятає з дитинства. Фільм входить до альманаху короткометражних документальних фільмів MyStreetFilms-Рубіж.

Кадр з фільму «Я і Маріуполь» (пресслужба Takflix)

«Ма» Марії Стоянової (2017) – це діалог матері та доньки, знятий за допомогою аматорських телефонних відео під час війни. Її фільм отримав низку нагород на міжнародних кінофестивалях: Гран-прі та Приз глядацьких симпатій MyStreetFilms-Рубіж Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» (2016), Спеціальна відзнака журі національного конкурсу Київського МКФ «Молодість» (2016),  «Золотий СУК» за Найкращий сучасний український неігровий фільм конкурсу короткометражних фільмів в рамках кінопрограми міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST (2017). Фільм входить до альманаху короткометражних фільмів Українська Нова Хвиля: Runaway та MyStreetFilms-Рубіж.

Дивіться трейлер фільму «Ма» Марії Стоянової.

«Територія пустих вікон» (2020) та «Діорама» (2018) уродженки Маріуполя Зої Лактіонової досліджують, як війна вплинула на її місто. Перший став Найкращим документальним фільмом Франко-українського фестивалю молодого кіно МІСТ у 2021 році. Другий фільм входить до кіноальманаху короткометражних фільмів “Українська нова хвиля. Красиві двадцятилітні”.

За сюжетом «Території пустих вікон», друга світова війна й робота на заводі змусили родину мами режисерки фільму переїхати до Маріуполя. Війна із росією та наслідки діяльності заводу для довкілля відіграють визначальну роль у її майбутньому житті.

Дивіться трейлер фільму «Територія пустих вікон» Зої Лактіонової.

За сюжетом «Діорами», життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається – занурюватися у спогади, в яких все зберігається недоторканим, наче в музеї. Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.

Дивіться трейлер фільму «Діорама» Зої Лактіонової.

Переглянути добірку онлайн можна на Takflix за посиланням. Вартість перегляду — 200 грн (стрічки доступні на всіх територіях з англійськими субтитрами).

Читайте також

«Сотня Крим / Qirim Yüzü»: дивіться онлайн нову документалку від творців фільму «Крим, як це було»