fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Маріуполіс 2

Фільм «Маріуполіс 2» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса вийде в український кінопрокат у листопаді

601

17 листопада в українських кінотеатрах вийде картина Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2», у якій задокументовані події березня 2022 року в Маріуполі. Представлено офіційний український тизер.

Про це повідомляє «Артхаус Трафік» пресрелізом. Як зазначається, українська прем’єра фільму литовського режисера, убитого російськими військовими, відбудеться 11 листопада — він відкриє Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

З початком повномасштабного вторгнення литовський режисер повертається в Маріуполь, де 6 років тому зняв фільм. Він хоче продовжити фіксувати життя міста під загрозою війни. Вдалині тривають бої за «Азовсталь», видніється Маріупольський драмтеатр, позначений як місце схованки дітей. Цей фільм створений із врятованих фрагментів відео, знятих Мантасом Кведаравічюсом, якого наприкінці березня 2022 року взяли в полон і вбили російські військові.

Знятий режисером матеріал зберегла його наречена, українка Ганна Білоброва, яка перебувала в Маріуполі разом із ним. Вона змогла вивезти відео до Литви, де змонтувала фільм разом із Дунею Сичовою — монтажеркою першої частини «Маріуполіса».

За темою: Фільм «Маріуполіс» загиблого в Україні литовського режисера вийшов онлайн

Офіційний український тизер документального фільму «Маріуполіс 2».

Нагадаємо, світова прем’єра відбулася в позаконкурсній секції «Спеціальний показ» 75-го Каннського кінофестивалю, де стрічка отримала Спеціальний приз журі «Золоте око».

На екрани українських кінотеатрів стрічка «Маріуполіс 2» вийде 17 листопада. Режисер: Мантас Кведаравічюс («Маріуполіс», «Парфенон»). Країна: Литва, Франція, Німеччина, 2022.

Маріуполіс 2

Читайте також

Стрічка “Маріуполіс 2” Мантаса Кведаравічюса здобула нагороду в Каннах