fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Моя бабуся Фанні Каплан» Олени Дем’яненко: дивіться фільм онлайн разом з режисеркою

1 304

Цієї суботи молодіжна організація «УАЛ Маріуполь» запрошує до онлайн-перегляду кінострічки «Моя бабуся Фанні Каплан» разом з режисеркою Оленою Дем’яненко. Подія відбудеться за сприяння “Проєкт USAID Економічна підтримка Східної України”.

Подія під назвою “Фільмарі” від УАЛ Маріуполь відбудеться 11 квітня о 17:45 на платформі для цифрових зустрічей  “Kosmi.io” (точне посилання організатори надішлють на пошту). Для участі попередньо зареєструватися можно за посиланням. Далі переходьте за лінком о 17:40.

Після одночасного онлайн-перегляду буде можливість обговорити фільм. До співбесіди приєднається режисер фільму Олена Дем’яненко, якій ви зможете поставити запитання.

Долучайтеся до події та #ЗалишайтесяВдома!

Про фільм

«Моя бабуся Фанні Каплан» – український драматично-історичний фільм режисера Олени Дем’яненко. У серпні 2017 року фільм було включено до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії. Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський отримали Першу Національну кінопремію “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий сценарист”.

В основі фільму — журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев’єв де Буа, в Російському домі доживає останні дні стара, яка володіє щоденником своєї бабці — Фані Каплан. Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію «сліпого» кохання Фані Каплан до чоловіка на ім’я Віктор Гарський.

Доведено, що Гарський двічі використовував закохану в нього дівчину Фейгу (Фані Каплан) в своїх політичних іграх. В перший раз, ще до революції, вона відбула за нього десятилітню каторгу, де осліпла і серйозно підірвала здоров’я. В другий раз — опинилась на місці, де він призначив їй побачення — 30 серпня 1918 року. Навряд чи було збігом, що це місце розташовувалося поряд з заводом Міхельсона, де стався замах на Леніна. Паралельна сюжетна лінія — роман Фані Каплан з братом Володимира Леніна Дмитром.

Довідка

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» – Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямований на стабілізацію економічної ситуації постраждалих від конфлікту територій на Cході України, особливо в Донецькій та Луганській областях.

Читайте також

На каналі Суспільне UA:Культура покажуть фільми “Стрімголов”, “Іній”, “Зрадник” та “Іван Сила”