fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ми не згаснемо

Стрічку «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко номіновано на премію Amnesty International Film Award на Берлінале

189

Документальний фільм «Ми не згаснемо» / «We Will Not Fade Away» розповідає про дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх подорожі до Гімалайських гір.

Про це стало відомо на сайті Держкіно. “Журі переглядатиме фільми, подані в розділах Competition, Encounters, Panorama, Forum, Generation та Perspektive Deutsches Kino”, – йдеться в повідомленні.

Метою премії є привернути увагу глядачів і представників кіноіндустрії до питань прав людини та заохотити кінематографістів займатися цією темою.

За темою: Стрічку «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко номіновано на престижну Documentary Award на Берлінале 

«Ми не згаснемо» – ніжний та емоційний мультипортрет молодого покоління зі прифронтових містечок сходу України. Попри похмуру реальність навколо, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, шукають пригод, протестують та борються зі сірістю й нудьгою. Поки світ навколо них занепадає, шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає, вони не здаються та намагаються йти за покликом своїх мрій. Попри все, вони прагнуть свободи, змін та відкриття нових горизонтів.

Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник пропонує їм здійснити свої мрії, вирватися на свободу та вперше побачити зовсім інший світ далеко від дому… Майбутня подорож до вершин Гімалайських гір стає для них новим ковтком надії та віри в себе, освітлюючи темряву, що поволі стискається навколо них. Ця мозаїчна історія проводить нас крізь три роки життя п’ятьох бунтівних підлітків: буремні пошуки себе, сила мрій, боротьба, сміливість та дорослішання. Вона про останні прекрасні чуттєві моменти юності перед початком повномасштабної війни в Україні, про світ, якого більше немає, про світло, що намагається поглинути пітьма, про світло, що не згасає.

Режисерка Аліса Коваленко працювала над фільмом «Ми не згаснемо» з 2019 року, однак із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року доєдналась до лав Української Добровольчої Армії та боронила Київщину й Харківщину. У війську Аліса перебувала 4 місяці перед тим, як повернутись до роботи над стрічкою.

Стрічку вироблено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту (Polski Instytut Sztuki Filmowej), TVP, ARTE та IDFA Bertha Fund – Classic Postproduction. Оператори-постановники: Сергій Стеценко та Аліса Коваленко. Креативні продюсери: Стефан Сіоан та Аліса Коваленко. Продюсери: Валерій Калмиков, Яна Калмикова та Олексій Кобелєв (Trueman Production).

Читайте також

Фільми «Аліса в країні війни» та «Домашні ігри» Аліси Коваленко вийшли онлайн