fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Аліса в країні війни

Фільми «Аліса в країні війни» та «Домашні ігри» Аліси Коваленко вийшли онлайн

157

Фільми «Аліса в країні війни» та «Домашні ігри» Аліси Коваленко — відомої документалістки, яка захищає Україну на фронті — вийшли в онлайн-кінотеатрі.

Про це повідомляє прес-служба Takflix. Як зазначається, з березня 2022 року Аліса Коваленко захищає Україну в складі 2 штурмової роти 5 батальйону УДА. За словами режисерки, вона дала собі обіцянку доєднатися до ЗСУ ще в 2015 на Донбасі.

Аліса в країні війни

Фото: Аліса Коваленко

«Аліса в країні війни» (2015 р.) – це документальна автобіографічна стрічка Аліси Коваленко, створена разом із режисеркою Любов’ю Дураковою, про досвід Аліси під час подій 2014 року. Прем’єра відбулась на міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Нідерландах.

Головна героїня фільмує протести на Майдані, паралельно розвиваючи стосунки з журналістом-іноземцем. Коли на сході країни починається війна, Аліса попри засторогу близьких вирішує знімати військові дії. Повсякчас подорожуючи з фронту до Києва й назад, героїня розуміє, що має взяти до рук зброю.

Дивиться фільм на Takflix за посиланням (стрічка доступна для перегляду без географічних обмежень). 50% з продажу квитків перераховуються на допомогу Алісі Коваленко на лінії фронту. Нижче дивіться трейлер фільму.

«Домашні ігри» (2018 р.) – третя повнометражна стрічка режисерки. Кінокартина отримала приз за найкращий європейський фільм на ОМКФ, гран-прі за найкращий документальний фільм на Мінському міжнародному кінофестивалі «Лістапад» та особливу відзнаку журі на міжнародному фестивалі документального кіно «Артдокфест» в Ризі.

Аліна Шилова грає в футбол та планує серйозну спортивну кар’єру. Дівчина сподівається, що її наполегливість зможе витягнути сім’ю з бідності в нетрях столиці. Однак її шанс на самореалізацію потрапляє під загрозу, коли мати дівчини помирає, залишивши на її опіку молодших брата з сестрою. Тепер Аліна має обирати: залишатися з сім’єю чи втілити в життя мрію про великий футбол.

Переглянути фільм «Домашні ігри» можна за посиланням (стрічка доступна для перегляду на території України та Польщі). Нижче дивіться трейлер фільму.

Нагадаємо, документальний фільм Аліси Коваленко “Домашні ігри”, створений за підтримки Держкіно, вийшов на Netflix на прикінці 2021 року. Загалом стрічки режисерки показували на міжнародних фестивалях у Амстердамі, Шеффілді, Одесі та Києві.

Читайте також

Фільм української захисниці Хелени Максьом вийшов онлайн