fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

найкращий сищик

“Найкращий сищик”: тривають зйомки серіалу про пригоди українського Шерлока Холмса

806

Канал ІСTV за підтримки Українського культурного фонду знімає детективний ретро-серіал “Найкращий сищик” про пригоди українського Шерлока Холмса – Івана Підіпригори. Масштабний костюмований проект є екранізацією серії пригодницьких книг українського письменника Владислава Івченка.

Шерлок Холмс по-українськи

Події серіалу відбуваються на початку ХХ століття, за часів великих змін – коли починають з’являтися перші автомобілі, а по вимощеній бруківці прогулюються дами не лише в пишних сукнях, а й в картатих брючних костюмах.

Головний герой – філер київської охоронної фірми Іван Карпович Підіпригора. Він давно мріяв про власну ділянку землі, тому йде у відставку і на зібрані гроші купує хутір Курбани на Полтавщині. Але тяга до розслідувань не дає спокою новоспеченому землевласнику, і він стає приватним детективом. В перервах між погонями, таємницями і провокаціями український Шерлок навіть встигає вплутатися в амурні справи.

найкращий сищик

Перша екранізація

“Найкращого сищика” знімають за мотивами твору українського письменника Владислава Івченка – “Найкращий сищик імперії на службі приватного Капіталу”. Епопея про пригоди Івана Підіпригори неодноразово приносила автору перемогу на літературному конкурсі “Коронація слова”. А ось тепер з улюбленим героєм зможуть познайомитися і телеглядачі.

Як зізнається письменник, для нього найголовнішим було не зруйнувати цілісність героя і передати його багатогранність на екрані: “Погоджуючись на екранізацію “Найкращого сищика”, для мене важливо було, щоб зберігся характер і образ героя, щоб творці стрічки не зробили його блазнем, як часто доводилося бачити у фільмах. Не хотілося, щоб українця уявляли людиною, яка тільки те і робить, що їсть борщ і дурнувато жартує. Тут персонаж зовсім інший, і це вдалося зберегти в сценарії”.

Головні герої

Головні ролі в серіалі виконають актори Національного драмтеатру імені Франка – Мітя Рибалевський та Назар Задніпровський.

“Іван Карпович – чесний і відповідальний сищик, цікавий він своїм колючим гумором і підходом до роботи. Звичайно, тарганів в голові у нього чимало, але все ж він уособлює собою ідеал чоловіка: володіє високими моральними принципами, шанобливо ставиться до жінок, ніколи не кидає розпочате на півдорозі”, – розповів про свого героя Мітя Рибалевський.

найкращий сищик

Ловити злодіїв приватний детектив буде разом з дивакуватим напарником графом Осикою-Маєвським. Цей український доктор Ватсон у виконанні Назара Задніпровського трохи незграбний, сентиментальний, але відданий Івану Карповичу і всіляко йому допомагає в пошуках шахраїв і вбивць.

За мотивами ХХ століття

Родзинкою серіалу стануть костюми минулого століття: широкополі капелюхи, оздоблені пір’ям страусів і райських птахів, вишукані фланелеві піджаки з фактурними ґудзиками, сорочки з мереживами і запонками, пишні сукні з вишивкою і ажурними басонами і навіть костюми для водіння автомобіля і спортивний одяг. Тільки для першого знімального дня підготували понад 100 нарядів для однієї сцени.

Щоб створити насичені кадри, одяг для акторів підбирали найяскравіших кольорів різних відтінків, що відрізняється від реалій ХХ століття. Але, як стверджують творці, головне – зробити цікавий динамічний детектив з оригінальною картинкою, а не зняти документальний серіал про минуле століття. В “Найкращому сищику” продюсери хочуть уникнути навмисної шароварщини, але при цьому зберегти етнічні українські елементи і максимально яскраво передати глядачам дух епохи, її антураж і колізії основних історичних подій.

Детективний серіал вийде у 2021 році.

Джерело: ICTV

Читайте також

Свій Уокер: у лютому вийде серіал “Карпатський рейнджер”