fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Нація футболу

“Нація футболу”: Шевченко, Мілевський, Зінченко та всі зірки української збірної у документальній стрічці

497

Цієї осені в українських кінотеатрах відбудеться прем’єра документальної стрічки “Нація футболу”, автором якої виступив режисер фільму “ЮКІ” Володимир Мула.

Про це повідомило Держкіно, за підтримки якого було створено картину.

Мільйони українських підлітків мріють про футбол і живуть футболом. І немає більшої честі у цій грі, ніж стати частиною національної збірної, – йдеться в повідомленні.

“Проект “Нація футболу” – унікальний. Нам вдалося не просто зібрати найкращих футболістів України у одному фільмі, а й під цікавим кутом показати усі ті процеси та виклики, що стояли перед збірною у різні періоди становлення незалежності нашої країни. Країни, яка на наших з вами очах продовжує шалено об’єднуватися, люто протистояти ворогу та змінювати цей світ! Ми обов’язково зробимо усе, аби у такий непростий для країни час люди надихнулися, пригадали нашу історію та відчули неабияку гордість за українську націю!”, – коментує задум картини режисер та продюсер Володимир Мула.

Для авторів стрічки “Нація футболу” ексклюзивні інтерв’ю дали: Андрій Шевченко, Олег Блохин, Йожеф Сабо, Артем Мілевський, Олександр Зінченко, Олександр Шовковський, Руслан Ротань, Андрій П’ятов, Леонід Буряк та інші зіркові імена українського футболу. Крім того, автори фільму отримали безпрецедентний доступ до ексклюзивних матеріалів, відзнятих за лаштунками матчів, а також архівних плівок і записів.

Режисер та продюсер: Володимир Мула. Автор сценарію: Микола Васильков. Оператори: Олег Шевчишин, Станіслав Ткачов, Олександр Шевчишин. Режисер монтажу: Андрій Луннік.

Саундтреком до фільму стала композиція гурту “Скай” “До кінця” у виконанні Олега Собчука.

Нова картина Володимира Мули створена Teleprostir Studio за підтримки Державного агентства України з питань кіно й Міністерства культури та інформаційної політики України.

До повномасштабного російського вторгнення очікувалось, що стрічка “Нація футболу” (“Національна команда”) вийде в прокат у квітні 2022-го.

Офіційний постер

Нація футболу

Нагадаємо, у 2020 році режисер Володимир Мула зняв стрічку “UKE / ЮКІ – Історія перемог вільних українців”. Як зазначає Держкіно, проект став найкасовішим документальним фільмом за усю історію вітчизняного кінопрокату.

За темою: Документальний фільм «ЮКІ» Володимира Мули вийшов онлайн

У квітні 2022 року у м. Балтимор у кінотеатрі Flagship Cinemas Eastpoint відбулась північно-американська прем’єра стрічки “UKE / ЮКІ”. Показ фільму Володимира Мули був благодійним, всі зібрані кошти були передані на потреби ЗСУ.

Цікаво, що один із героїв фільму, володар Кубку Стенлі 1992 Джеф Чикрун, спеціально прилетів до Балтімора, щоб висловити свою підтримку українському народу.

Читайте також

Вийшов трейлер фільму «Небезпечна гра» про тріумфальні перемоги українських футболістів