fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Залізні метелики

Національна прем’єра фільму «Залізні метелики» відбудеться на Docudays UA

165

Стрічка «Залізні метелики» Романа Любого ввійшла у національну конкурсну програму Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. В прокат фільм вийде 20 липня і буде присвячений 9-й річниці катастрофи MH17.

Docudays UA опублікував конкурсну програму DOCU/УКРАЇНА, до якої увійшли п’ять фільмів. Серед стрічок програми «Залізні метелики» — нова робота документаліста Романа Любого, режисера «Зошита війни».

За темою: «Зошит війни» онлайн: фільм вийшов на стрімінговій платформі

Вперше «Залізні метелики» побачили світ на «Санденсі» — одному з головних фестивалів незалежного кіно у США — у конкурсній секції World Cinema Documentary Competition. Європейська прем’єра відбулася на Берлінському кінофестивалі у програмі Panorama. Також фільм показували в Гаазі на фестивалі Movies That Matter. Національна прем’єра фільму відбудеться в рамках 20-го ювілейного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який проходитиме з 2 до 8 червня.

Стрічка розповідає про обставини воєнного злочину, розслідування якого тривало 8 років. Влітку 2014 року російські військові в небі над українським Донбасом збили цивільний літак рейсу MH17 з 298 людьми на борту. Російський уряд одразу почав заперечувати свою причетність до трагедії, а пропаганда — працювати на повну потужність, намагаючись приховати справжні обставини злочину.

Багаторівневе дослідження збиття рейсу MH17, в якому шрапнель у формі метелика, знайдена в тілі пілота літака, вказує на державу, відповідальну за воєнний злочин, що досі залишається непокараною.

У цій стрічці архівні кадри, перформанс, документальні спостереження сплітаються в препарування риторики російської пропаганди та оприявнення інструментів масового вбивства.

Залізні метелики

Кадр з фільму / Держкіно

Залізні метелики

Над фільмом працювали кінооб’єднання «Вавилонʼ13» у копродукції з TRIMAFILM (Німеччина) та RBB/ARTE (Німеччина) за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. Продюсерами стрічки стали Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехмер, Ізабель Бертолон, Тріні Гьотце.

В українських кінотеатрах фільм вийде 20 липня — прокат буде присвячений 9-й річниці катастрофи MH17.

Чільне фото: кадр з фільму «Залізні метелики»

Читайте також

Вийшов трейлер фільму “Залізні метелики” про збитий росіянами літак MH-17