fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Непотрібні речі

Стрічка «Непотрібні речі» Дмитра Лісенбарта здобула нагороду на Prague Film Awards

171

Анімаційний короткометражний фільм «Непотрібні речі», знятий за мотивами оповідання Роберта Шеклі «Крамниця старовинних чудасій», здобув нагороду Best Animated Film у Чехії.

Про це повідомляє Держкіно. “«Непотрібні речі» іменується переможцем нагороди на знак визнання відповідності найвищим стандартам досконалості в категорії”, — зазначили у Prague Film Awards.

Фільм-дебют розповідає історію робота, на ім’я Роб. Одного разу він гуляв містом і на вітрині «Крамниці непотрібних речей» побачив сидячого в кріслі немолодого чоловіка. Поруч з чоловіком стояла табличка «Продається». Власник крамниці повідомив, що товар виставлений на продаж. Чоловіка звали Роберт. Робу хотілося мати друга. Він оформив покупку та отримав квитанцію. Роберт пояснив, що тепер він став домашнім вихованцем Роба і тепер той повинен забезпечити його дахом над головою і їжею, а також потурбуватися, щоб той не нудьгував. Робот і людина стали жити разом…

Режисером фільму виступив Дмитро Лісенбарт, автори сценарію – Дмитро Лісенбарт та Андрій Рушковський, художник-постановник – Дмитро Кривонос, продюсер – Віталій Хало. Стрічку створено кінокомпанією «Маркус Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нагадаємо, світова прем’єра анімаційного фільму відбулась на Шанхайському міжнародному кінофестивалі у 2021 році. Нагороди стрічки: Найкращий анімаційний фільм четвертої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Переможець Національного конкурсу восьмого Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM. Найкращий український анімаційний фільм П’ятого Запорізького кінофестивалю ZIFF. Переможець X Міжнародного кінофестивалю “Кіно і ТИ” у номінації “Анімаційний фільм”.

Читайте також

Стрічку «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко номіновано на престижну Documentary Award на Берлінале