fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 оголосив переможців

438

Фільми «Непотрібні речі» Дмитра Лісенбарта, «Глибока вода» Анни Дудко та «Тигр блукає поруч» Анастасії Фалілеєвої — переможці Українського конкурсу восьмого анімаційного фестивалю LINOLEUM. Повний список переможців. 

5 вересня Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM оголосив переможців у трьох конкурсах: міжнародному, українському та комерційної анімації.

Міжнародний конкурс

Переможцем LINOLEUM 2021 став французький анімаційний фільм «Трона Піннаклс» режисерки Матільд Парке. Він розповідає історію дівчинки Ґабріель, яка застрягла в Долині Смерті між двох батьків, які більше не розмовляють одне з одним. Ситуація видається безвихідною, аж поки несподівана подія усе не виправить…

Також у міжнародному конкурсі спецвідзнаками відмітили «Нічний автобус» Джо Сє (Тайвань). Член журі міжнародного конкурсу Фабіан Дрірхост похвалив цей фільм за «Щільний наратив, захоплюючу атмосферу та мужність у використанні жанрових рамок». 

За сюжетом, в автобусі із нічними працівниками поцупили намисто. Після цього відбулися трагічно-фатальна аварія та низка інтригуючих поворотів подій, які оприявили любов, ненависть та помсту. У кульмінаційний момент автобус спалахує та яскраво горить на фоні темного прибережного неба.

Член журі Велько Попович надав спецвідзнаку фільму «Копирсатися в собі» Ченьхуа Ян (Франція) за «Захоплюючий візуальний стиль та анімаційний підхід, майстерно підкріплені ретельно написаним сценарієм», а ще за його «Дотепність, самоаналіз, самовираження та гумор». 

За сюжетом, після розставання Вен поринає в меланхолію. Вона ні з ким не може спілкуватися, тож чимало говорить сама до себе. Усвідомивши, що насправді вона втратила не любов, а впевненість у собі, вона зможе віднайти внутрішній спокій та знову закохатися.

Кадр з фільму «Копирсатися в собі» – фото: linoleumfest.com

Член журі Томек Попакул для спецвідзнаки обрав стрічку «Шкірка» режисерів Самюль Патте та Сільвен Монне (Швейцарія). Він похвалив фільм за «Споглядання старіння та ніжне емпатичне спостереження, виражене майстерними навичками малювання».

За сюжетом, у прихованому місці ніщо не порушує будення будинку для літніх людей, де час, здається, зупинився. Намальовані олівцем мешканці будинку оживають на папері. Деякі з них активні, а інші відпочивають або ж день за днем продовжують дотримуватися звичного графіку: прийом ліків, їжа, ігри… Їх оточують мерехтливі механізми, медперсонал та розп’яття, що нагадують про смерть, яка вже не за горами. Час розчиняється, а неподалік простягається ліс.

Український конкурс

Переможець українського конкурсу – фільм «Непотрібні речі» Дмитра Лісенбарта. Фільм шукає відповіді на футуристичні питання, наприклад, чи може, – в недалекому майбутньому, – робот завести собі домашнього вихованця? Чи може цим вихованцем опинитися людина? Чи можуть вони стати друзями і що з того вийде? 

Кадр з фільму «Непотрібні речі»

Спецвідзнаку члена журі українського конкурсу Кирила Марікуци отримала стрічка Анни Дудко «Глибока вода» за «Розширення горизонтів української анімації».

За сюжетом, самотня товстенька русалка полюбляє підглядати за людьми через труби водопроводу за допомогою магії. Одного разу вона закохується в чоловіка і, сп’яніла від пристрасті, заявляється до нього прямо в квартиру щоби задовольнити свої нестримні потяги.

Торі Польська відмітила спецвідзнакою фільм Анастасії Фалілеєвої «Тигр блукає поруч» за «Професійне виконання, візуальний сторітелінг та увагу до деталей».

За сюжетом, похмурі думки долають Кацумі. Дівчина бачить моторошні знаки, які вказують, що її життя опинилось у точці неповернення. Вона наважується на відчайдушний крок – покінчити життя самогубством. Саме у цей момент з’являється містичний Тигр. Чи зможе він врятувати Кацумі?

Конкурс комерційної анімації

У конкурсі комерційної анімації переможцем став фільм хорватської режисерки Сунчани Бркуй «Вежа», що демонструє на прикладі однієї архітектурної споруди плинність часу та розвиток людської цивілізації.

Кадр з фільму «Вежа»

Також у конкурсі комерційної анімації спецвідзнаками відмітили кліп «Slow – Black Midi» Густафа Холтенеса (Швеція). Членкиня журі конкурсу комерційної анімації Аліс Сай зазначила, що відео дарує глядачам «Авангардний, приголомшливий та епічний аудіовізуальний досвід».

За сюжетом, час революції настав. Робот із молотком бере справу у свої руки. Але чия це ідея?

Кадр з кліпу «Slow – Black Midi»

Член журі Назар Житкевич надав спецвідзнаку ще одному музичному відео, цього разу проєкту українських режисерів Марії Ковальчук та Міті Фєнечкіна Вагоновожатые – «Вовк». Житкевич похвалив відео за «Потужне кінематографічне єднання з треком та good trip». 

Вагоновожатые вовк

Кадр з музичного відео на пісню “Вовк” гурту Вагоновожатые

Дафна Авадіш також обрала для спецвідзнаки кліп. Гурт The Ribs” за пісню “I’ll Be Your Toy” (Чехія, режисер Ян Піскач) отримали від членкині журі схвальний відгук за «Гумор, грайливість та свободу сторітелінг». 

Кадр з музичного відео на пісню I’ll be your toy гурту The Ribs

Як повідомили в пресслужбі, за 5 днів перебігу фестивалю у LINOLEUM взяли участь тисячі гостей, які відвідали 7 блоків конкурсної та 21 позаконкурсної програми та побачили 295 фільмів з 75 країн світу. Церемонія нагородження відбулася у просторі Kooperativ на вулиці Січових Стрільців у Києві.

Нагадаємо, фестиваль LINOLEUM 2021 організовано анімаційною студією Animagrad, проходив за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. Портал “Нове українське кіно” виступив медіапартнером фестивалю.

Читайте також

Тріумф фільму «Стоп-Земля» Катерини Горностай: Одеський кінофестиваль оголосив переможців