fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Вийшов трейлер драми «Відблиск» з Романом Луцьким у головній ролі

578

Представлено офіційний постер і перший трейлер з нагоди світової прем’єри фільму Валентина Васяновича «Відблиск» на 78-ому Венеційському міжнародному кінофестивалі.

Вперше за 29 років після роботи кінорежисерки Кіри Муратової «Чутливий міліціонер» (1992) українська стрічка увійшла до основної конкурсної програми 78-ого Венеційського кінофестивалю від України – це драма «Відблиск / Reflection» Валентина Васяновича.

Новий фільм режисера про українського хірурга Сергія, якого російські військові взяли в полон на Донбасі, позмагається за головну нагороду «Золотого лева» престижного фестивалю разом з таким фільмом як «Паралельні матері» режисера Педро Альмодовар.

На пресконференції щодо участі України у Венеційському міжнародному кінофестивалі режисер «Відблиску» Валентин Васянович розповів, що його нова робота присвячена подіям на Донбасі, зокрема тим, що відбуваються в донецькому центрі «Ізоляція» — колись до війни це був сучасний артпростір на колишньому заводі Ізоляційних матеріалів, а зараз — сумнозвісна в’язниця, де людей неволять і катують.

«Якось органічно історія „Ізоляції“ вплелася в історію травматичного досвіду і намагання зрозуміти, що таке смерть. І ці дві теми перетворилися на історію, котру я потім зафільмував», — сказав Васянович.

У стрічці йдеться про лікаря-добровольця (Роман Луцький), який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, яка також травмована через смерть близької людини на війні.

Головні ролі зіграли Роман Луцький, Ніка Мислицька, Андрій Римарук та Ігор Шульга. Одним із консультантів під час створення фільму був письменник і журналіст Станіслав Асєєв, який провів у «Ізоляції» майже два роки.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Відблиск» Валентина Васяновича.

Режисером, сценаристом та оператором стрічки є Валентин Васянович. Продюсерами – Валентин Васянович, Володимир Яценко, Ія Мислицька та Анна Соболевська. Художник-постановник – Владлен Одуденко. Звукорежисер – Сергій Степанський. Оператор – Юрій Дунай.

Виробництво здійснили кінопродакшн “Арсенал філмс” за участі українського кінопродакшну авторського кіно “ForeFilms” та фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Права на новий фільм українського режисера Валентина Васяновича «Відблиск» придбав європейський дистриб’ютор New Europe Film Sales (Варшава). Дата прем’єри фільму в Україні поки що невідома.

Кадри з фільму

Фото: https://imdb.com/

Офіційний постер фільму

відблиск

Нагадаємо, що у 2019 році режисер Валентин Васянович став переможцем у конкурсі «Горизонти» з фільмом «Атлантида» – про майбутню перемогу України у війни з Росією. А дебютний фільм режисерки Наталії Ворожбит «Погані дороги» – про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування – у 2020 році здобув приз Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на 35-му Міжнародному тижні кінокритиків у Венеції – паралельній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю.

На 78-му Венеційському кінофестивалі, який розпочався 1 вересня і триватиме до 11 вересня, Україна цього року представлена одразу трьома роботами – і це уперше за 30 років незалежности Україна. Крім стрічки «Відблиск» Валентина Васяновича, на фестивалі відбудеться прем’єрний показ фільму «Носоріг / Rhino» Олега Сенцова (10 вересня у рамках конкурсу нових імен «Горизонти»). Стартувала ж Україна на кінофестивалі із соціальною драмою «Цензорка / 107 Mothers» Петера Керекеша (2 вересня у програмі «Горизонти»).

Ще одна стрічка, що створюється за підтримки Держкіно і перебуває на стадії постпродакшну, брала участь у кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю 2-5 вересня – кінопроєкт режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука “Памфір”.

Читайте також

Фільми «Відблиск», «Носоріг» та «Цензорка» представлять на Венеційському кінофестивалі