fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

одеський

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде у новому форматі

317

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який пройде в Одесі 14–21 серпня, буде приурочений до 30-річчя незалежності України з акцентом на національне кіно.

Єдиною конкурсною програмою оновленого фестивалю стане Національний Конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримають нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращі акторські роботи. Програма «Гала-прем‘єри» традиційно буде складатися зі світових арт-хітів. Також на глядачів чекає одна з улюблених позаконкурсних секцій «Фестиваль Фестивалів» та серія ретроспективних показів. Продовжить свою роботу секція Film Industry office та освітня програма «Літня кіношкола».

Функції програмного відділу 12-го ОМКФ буде виконувати компанія «Артхаус Трафік» на чолі з Денисом Івановим. «В останні роки українське кіно стало потужним і самобутнім явищем. Українські фільми беруть участь в основних фестивалях класу “А” та помітно збільшили свою аудиторію в Україні та за кордоном. Одеський кінофестиваль, де традиційно відбуваються прем‘єри головних українських стрічок, також не може стояти осторонь цих важливих змін. Для нашої команди є великою честю доєднатися до втілення оновленої концепції ОМКФ, де конкурс національних фільмів має стати головним, а міжнародні фестивальні хіти отримають найкраще місце для своєї української прем‘єри», – говорить Денис Іванов.

Також засновано Наглядову Раду ОМКФ, в обов’язки якої входить узгодження стратегії фестивалю та визначення векторів розвитку, а також вирішення стратегічних питань. До складу Наглядової Ради увійшли президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, виконавча директорка фестивалю Анна Мачух, програмний консультант Алік Шпилюк, директор компанії «Артхаус Трафік», продюсер Денис Іванов, зовнішнім незалежним експертом буде заступник представника України в Раді правління фонду «Єврімаж», заступник голови Ради з державної підтримки кінематографії Сергій Зленко.

Форму для подачі заявок на участь у Національній конкурсній програмі 12-го ОМКФ буде відкрито у другій половині лютого.

Нагадаємо, 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль в 2020 році проходив в онлайн-форматі з 25 вересня до 3 жовтня під девізом «Пусти кіно додому». Головну нагороду 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю Ґран-прі отримала американська інді-комедія “Вечеря в Америці” (реж. Адам Ремейер). А “Приз глядацьких симпатій” у Національній конкурсній програмі вручили стрічці “Віктор_Робот” (реж. Анатолій Лавренишин).

Читайте також –

Усі переможці 11-го Одеського кінофестивалю. “Атлантида” – найкращий фільм міжнародного конкурсу