fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Мандалорець українська

Українська компанія брала участь в роботі над серіалом “Мандалорець”

325

Український стартап Respeecher працює над технологіями, які здатні скопіювати звучання голосу будь-якої людини. Саме її використали в останній серії серіалу “Мандалорець”, створеного за всесвітом Star Wars. Обережно, в новині спойлери до серіалу!

Для серіалу “Мандалорець” українська компанія Respeecher створили “молодий” голос Люка Скайвокера, – пише AIN.UA. Стартап вказаний в титрах до останньої серії 2 сезону серіалу. CEO та співзасновник компанії Олександр Сердюк відмовився коментувати цю інформацію і додав, що згідно з контрактом поки не може говорити про цю співпрацю.


Скріншот титрів

Видання з’ясувало, що українська команда займалася клонуванням голосу для останнього епізоду серіалу. Вочевидь, Respeecher омолоджував голос персонажа Люка Скайуокера, якого в оригінальному фільмі зіграв Марк Хемілл, — адже в останній серії звучить голос юного Люка.

З недавніх робіт команди – клонування голосу відомого американського футболіста і тренера NFL Вінса Ломбарді для рекламного ролика NFL. Щоб відтворити голос цієї знаменитості, команда Respeecher проаналізувала багато годин існуючих аудіозаписів, виділяючи мовні патерни Ломбарді, його тембр голосу, створюючи по ньому базу даних. Старі записи потім скомбінували з записами спікера зі схожим акцентом і модуляціями голосу, як повідомляє FX Guide.

У цій же публікації підтверджуються і дані про те, що Respeecher омолодив голос Скайуокера в «Мандалорці».

Творці Respeecher, Олександр Сердюк та Дмитро Бєлєвцов, вперше створили прототип проєкту, ще беручи участь в хакатоні, організованому Grammarly. Їх технологія побудована на нейромережах і дозволяє одній людині говорити голосом іншої без використання тексту (speech-to-speech).

Зараз в команді вже 17 осіб, за словами Сердюка, вони працюють над низкою нових проектів, в тому числі, над новим проектом Voice Marketplace.

Джерело: AIN.UA

Читайте також

Синхронні шуми до фільму жахів “Ґретель і Гензель” робила українська студія KWA Sound Production