fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Патерн

288

патернЖанр: Трилер, Детектив

Країна: Україна

Виробник: Ukrainian West Film

Дистриб’ютор: Ukrainian Film Distribution

Режисер-постановник: Тарас Бенюк

Сценаристи: Володимир Єшкілєв, Тарас Бенюк

Оператори-постановники: Олександр Полєвой, Дмитро Бородін

Композитори: Петро Сенчук, Тарас Сенчук

Звукорежисер: Тарас Сенчук

Режисер монтажу: Василь Бенюк

Художниця з костюмів: Соломія Ільницька

Художниця із гриму: Інна Семенів

Оператори: Ігор Гурський, Роман Капустинський, Владислав Петриченко, Тарас Сенчук

Продюсер: Олег Головенський

Виконавчі продюсери: Тарас Бенюк, Тарас Сенчук, Анна Андрусишин

У ролях: Тарас Бенюк, Анна Андрусишин, Тарас Тафійчук, Ірина Бенюк, Володимир Єшкілєв, Василина Костун, Ольга Цьона та інші.

Прем’єра: 29 вересня 2022 року

Дія фільму відбувається на студії, де проходить зйомка реаліті-шоу «Я ревную». Керівництво каналу, що замовив шоу, не задоволено рейтингами та наполягає на збільшенні градусу провокаційності. Продюсер та режисер шоу Антон вимагає від учасників розігрувати сцени ревнощів «на грані фолу». На знімальному майданчику ситуація виходить з-під контролю. Адміністративна група шоу виявляється залученою до не контрольованих нею «ігор у ревнощі», що змушує Антона підозрювати: в шоу є другий план, «невидимий сценарій» – «Шоу про зйомки шоу», розігрування якого розраховано на елітних споживачів закритих сайтів.

Для Антона, вихідця з родини чиновника високого рангу, така ситуація виглядає принизливою. Він пробує вияснити, хто стоїть за «невидимим сценарієм». Одночасно в студії трапляється ЧП – хтось вбиває помічника адміністратора, Мілу, дівчину з темним минулим та специфічними сексуальними вподобаннями.

Тепер розслідування Антона спрямовано й на розкриття злочину. В істеричній атмосфері, яка панує на шоу після вбивства Міли, відбувається низка скандалів, які допомагають Антонові відкрити шокуючу правду. Вияснивши, що його тримали за «підставного», Антон йде на вияснення стосунків, що мало закінчується трагічно.

Цікаві факти:

  • Повнометражний ігровий фільм режисера Тараса Бенюка «Патерн / Pattern» знято на основі однойменного роману Володимира Єшкілєва PATTERN.
  • Жанрова ніша – гостро соціальний конспірологічний трилер-детектив (16+).
  • Трилер є спробою розкрити мотиваційні та соціальні механізми сучасного українського суспільства, проаналізувати шизоїдну ситуацію тотальної брехні та ролі в цьому розважальних медіа-програм. В ньому піднімаються теми соціальної нерівності та тієї межі, за яку не варто заходити заради кар‘єри та успіху, — йдеться в описі до тизеру фільма.
  • Загальний кошторис склав менше 10 млн. грн. Проект не мав фінансової підтримки від держави.
  • Цікаво, що режисер Тарас Бенюк та кінокомпанія Ukrainian West Film також створили комедію 2021 року «Все буде Ок! Новорічна казка для дорослих», з Іриною Бенюк та Ірмою Вітовською в головних ролях.

Читайте новини фільму:

Український трилер «Патерн» вийде в кіно наприкінці вересня

Український конспірологічний трилер «Патерн» вийде в кіно навесні