fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Патерн

Український трилер «Патерн» вийде в кіно наприкінці вересня (трейлер)

228

З 29 вересня у кіно виходить гостро соціальний конспірологічний трилер-детектив Тараса Бенюка «Патерн». Дивіться офіційний трейлер.

Повнометражний ігровий фільм «Патерн / Pattern» знято на основі однойменного роману Володимира Єшкілєва PATTERN режисером Тарасом Бенюком.

Трилер є спробою розкрити мотиваційні та соціальні механізми сучасного українського суспільства, проаналізувати шизоїдну ситуацію тотальної брехні та ролі в цьому розважальних медіа-програм. В ньому піднімаються теми соціальної нерівності та тієї межі, за яку не варто заходити заради кар‘єри та успіху, — йдеться в описі до тизеру фільма.

Дія фільму відбувається на студії, де проходить зйомка реаліті-шоу «Я ревную». Керівництво каналу, що замовив шоу, не задоволено рейтингами та наполягає на збільшенні градусу провокаційності. Продюсер та режисер шоу Антон вимагає від учасників розігрувати сцени ревнощів «на грані фолу». На знімальному майданчику ситуація виходить з-під контролю. Адміністративна група шоу виявляється залученою до не контрольованих нею «ігор у ревнощі», що змушує Антона підозрювати: в шоу є другий план, «невидимий сценарій» – «Шоу про зйомки шоу», розігрування якого розраховано на елітних споживачів закритих сайтів.

Для Антона, вихідця з родини чиновника високого рангу, така ситуація виглядає принизливою. Він пробує вияснити, хто стоїть за «невидимим сценарієм». Одночасно в студії трапляється ЧП – хтось вбиває помічника адміністратора, Мілу, дівчину з темним минулим та специфічними сексуальними вподобаннями.

Тепер розслідування Антона спрямовано й на розкриття злочину. В істеричній атмосфері, яка панує на шоу після вбивства Міли, відбувається низка скандалів, які допомагають Антонові відкрити шокуючу правду. Вияснивши, що його тримали за «підставного», Антон йде на вияснення стосунків, що мало закінчується трагічно.

У ролях: Тарас Бенюк, Анна Андрусишин, Тарас Тафійчук, Ірина Бенюк, Володимир Єшкілєв, Василина Костун, Ольга Цьона та інші.

Режисер: Тарас Бенюк. Сценарій: Володимир Єшкілєв, Тарас Бенюк. Продюсер: Олег Головенський. Композитори: Петро Сенчук, Тарас Сенчук. Виробник: Ukrainian West Film. Загальний кошторис склав менше 10 млн. грн. Проект не мав фінансової підтримки від держави.

Фільм вийде в кіно з 29 вересня. Дистриб’ютор: Ukrainian Film Distribution.

Нагадаємо, реліз стрічки мав відбутися 17 березня 2022 року.

Читайте також

Не вір своїм очам: “Максим Оса та золото Песиголовця” у кіно до Дня українського козацтва