fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Передчуття Вячеслава Криштофовича

“Передчуття” Вячеслава Криштофовича: вийшло п’ять тизерів фільму

530

Творці стрічки “Передчуття” Вячеслава Криштофовича представили п’ять офіційних тизерів фільму. Всеукраїнська прем’єра нової кінокартини культового режисера відбудеться вже завтра.

Стрічка з декількома шарами історії – любовний трикутник, філософська притча та тотальне тривожне передчуття сучасної війни – виходить у широкий національний прокат з 8 жовтня.

Легендарний майстер Вячеслав Криштофович (“Володя великий, Володя маленький”, “Самотня жінка бажає познайомитись”, “Приятель покійника”) багато років не сідав у режисерське крісло. Кажуть, що режисери не знімають кіно, коли їм не “болить висловитися”, – пише Держкіно. – Режисер, який працює в кіно ще з 1970 року, довго вважав, що настав час молодих авторів, але тривожне передчуття змусило його повернутися.

“У моєму фільмі немає позитивних і негативних героїв. У кожного своя правда і своя неправда. І у кожного свої передчуття”, – зазначив Вячеслав Криштофович.

Перший тизер

За сюжетом картини, повільне життя провінційного приморського містечка N раптом порушує локальний скандал, який розгортається навколо чоловіка, що пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море.

Другий тизер

Зірковий режисер зібрав на знімальному майданчику й зірковий акторський склад: найвідоміший за всіма опитуваннями актор України Станіслав Боклан; народна артистка України Лариса Руснак; заслужена артистка України Ксенія Ніколаєва; юна, але вже відома за фільмом “Дике поле” та серіалом “На твоєму боці” акторка Євгенія Муц. Дебютною картина стала для Сергія Пащенка та Олександра Токарчука, колоритна роль дісталась також Юрію Євсюкову.

Третій тизер

Фільм “Передчуття” Вячеслава Криштофовича створено українською компанією Garnet International Media Group в копродукції зі словацькою кінокомпанією Wandal Production та литовською Taura за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Slovak Audiovisual Fund.

Глибоку та зворушливу історію для стрічки написав заслужений діяч мистецтв України, письменник та драматург Анатолій Крим. Оператор-постановник стрічки – Валерій Анисімов, художник-постановник – Павло Ярмусевич, композитор – Володимир Гронський, звукорежисер – Сергій Прокопенко, монтаж – Елеонора Суммовська. Дистриб’ютор – компанія “Сіневерс”.

Четвертий тизер

Українська прем’єра фільму відбулася 27 серпня 2020 року в рамках програми “Українські прем’єри” 49-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”. Під час презентації Вячеслав Криштофович отримав відзнаку від Президента України – орден третього ступеня “За заслуги”.

По темі: Фільм “Передчуття” В’ячеслава Криштофовича вийде в український прокат 8 жовтня

Європейська ж публіка вперше побачила картину в грудні 2019-го, в Берліні, в одному з культових кінозалів німецької столиці – Kino in der Kulturbrauerei. Показ відбувся за підтримки Держкіно та Посольства України в Німеччині в присутності керівництва фестивалю Berlinale, депутатів Бундестагу, представників дипкорпусу, громадськості та німецьких ЗМІ.

П’ятий тизер

Читайте також

Історія перемог: взимку вийде фільм про хокей «ЮКІ» (трейлер)