fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм "Передчуття"

Фільм “Передчуття” В’ячеслава Криштофовича вийде в український прокат 8 жовтня

1 041

Драматичний художній фільм “Передчуття” метра українського кінематографа В’ячеслава Криштофовича з’явиться на великих екранах 8 жовтня цього року. За логлайном картини, стрічка має нагадати про те, що “все в житті потрібно робити вчасно”.

Про вихід драми у всеукраїнський прокат повідомляють творці фільму. Сюжет обертається навколо повільного життя провінційного приморського містечка N, яке раптом порушує локальний скандал, що розгортається навколо чоловіка, який пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море. Кожен з героїв шукає відповіді на власні питання, проте шукає їх зовні, в соціумі, в інших, а тому не знаходить. Відчуття тривоги розлите просто неба. Щось має статися.

“Кожен має свої передчуття чогось особливого, але тільки з часом усвідомлюєш, які з них дійсно були передбачуваними, а які просто надуманими, але завдяки цим передчуттям, ми постійно приймаємо рішення. Цей фільм саме про це”, – говорить про фільм “Передчуття” продюсер картини Андрій Єрмак.

Фільм "Передчуття"

За його словами, у сюжеті в алегоричній формі розкривається зв’язок між кількома вимірами: перший – це життя звичайних людей маленького провінційного містечка біля моря; другий – підводне життя істот, якому головний герой присвячує весь свій час і всього себе; третій – це життя його близьких людей та друзів, які абсолютно по різному сприймають таку безмежну любов головного героя до моря та до його мешканців.

Лауреат Другої національної кінопремії “Золота Дзиґа” за внесок у розвиток українського кінематографу В’ячеслав Криштофович бачить у фільмі універсальну історію про життя, любов і зраду, талант і посередність: “Кожний з цих простих фрагментів, складених до купи, народжує цілісну картину, це як маленька модель світу. Мені дуже подобається ця історія, вона проста і складна одночасно. Ми всі живемо передчуттями, сподіваюсь, що більше хорошими.”

Фільм "Передчуття"

На рахунку режисера більше ніж 25 картин, серед яких такі культові роботи як “Дрібниці Життя”, “Два Гусари”, “Ребро Адама”, “Приятель небіжчика” та “Самотня жінка мріє познайомитись”.

Глибоку та зворушливу історію для фільму “Передчуття” написав заслужений діяч мистецтв України, письменник та драматург Анатолій Крим. Акторський склад картини також зірковий. Головні ролі виконують народні артисти України: Станіслав Боклан, Лариса Руснак та Ксенія Ніколаєва, а також засновник Школи образності Олександр Токарчук, актриса Івано-Франківського “Нового Театру” Ірина Бенюк і молоді актори Сергій Пащенко та Євгенія Муц.

Кінопроект стрічки “Передчуття” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Картина створена українською компанією Garnet International Media Group спільно з Wandal Production (Словаччина) та Taura (Литва) за підтримки Словацького аудіовізуального фонду.

Основними локаціями для зйомок фільму стали краєвиди Одеси та Чорноморська. Виробництво кінокартини завершилося у травні 2019 року. Оператор-постановник стрічки – Валерій Анисімов, художник-постановник – Павло Ярмусевич, композитор – Володимир Гронський, звукорежисер – Сергій Прокопенко, монтаж – Елеонора Суммовська.

Міжнародна прем’єра картини відбулася 27 серпня 2020 року на київському кінофестивалі “Молодість”. В український широкий прокат початково фільм “Передчуття” мав вийти 23 квітня 2020 року, але через пандемію короновірусу прем’єру перенесли на 8 жовтня. 20 вересня “Передчуття” стане фільмом-закриття Запорізького кінофестивалю “ZIFF” 2020.

Фільм "Передчуття"

Читайте також

Антиутопія “Номери” вийде в український прокат 19 листопада 2020 року