fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Перша сотня

Творці фільму “Перша сотня” виклали стрічку у відкритий доступ (дивитись онлайн)

755

Фільм “Перша сотня” розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт. Документальну картину тепер можна подивитися онлайн.

Режисери та автори сценарію фільму – Ярослав Пілунський, Юрій Грузінов та Юлія Шашкова з мистецького кінооб’єднання “Вавилон’13”. У стрічці вони показують українську Революцію Гідності і війну з Росією на Донбасі зблизька.

“Перша сотня”, ймовірно, – найоптимістичніша картина про події останніх шести років. Тут фактично немає політики та політиків. В картині йдеться про українських героїв, які спочатку стали захисниками Євромайдану в Києві, створивши там сотню самооборони, а згодом пішли у добровольчі батальйони, аби стримати російську агресію на сході України.

Перед глядачем розгортаються людські історії, зіткнення харизматичних характерів, виклики й рішення на межі життя і смерті, пошук взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це підсумовується осмисленням пройденого шляху й оптимістичним поглядом в українське майбутнє. Фільм зітканий як людська пам’ять, у якій минуле наповнене подіями особистих переживань. Разом із тим, фільм прагне осмислити новітній український час та події в проекції на історію людства.

Подивитись фільм можна на Youtube за посиланням нижче: (щоб переглянути, треба погодитися з віковими обмеженнями)

“Перша сотня” — володар призу глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю DocudaysUA 2018 та найкращий документальний фільм МКФ “Бруківка”-2019. Загальний бюджет картини склав близько 4 млн гривень, з них держпідтримка – половина вартості фільму. Прем’єра стрічки відбулась у 2018 році.

Читайте також

Творці фільму “Крим, як це було” виклали стрічку у відкритий доступ (дивитись онлайн)