fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Плем’я

Фільм «Плем’я» зібрав понад 50 мільйонів переглядів на YouTube

1 029

Українську стрічку «Плем’я» режисера Мирослава Слабошпицького, світова прем’єра якої відбулася у 2014 року на Каннському кінофестивалі, переглянули понад 50 мільйонів користувачів. Розповідаємо, де дивитись легально онлайн.

«Є певні метрики навіть у мистецтві: кіно буває затребуване й незатребуване. Я думаю, що це допоможе зняти спекуляції про те, глядацький [«Плем’я»] фільм чи неглядацький. Бо раніше були розмови, що в кіно в Україні цей фільм мало дивилися. […] Я вважаю, що це певною мірою підводить риску під розмовами про те, що існує авторський кінематограф і кінематограф для широкого глядача», – коментує “The Village Україна” режисер стрічки Мирослав Слабошпицький.

«Плем’я» – перший український фільм, що має стільки переглядів на YouTube, кількість яких можна підрахувати. Водночас фільм потенційно переглянули більше людей, адже не враховані дані зі стрімінгових платформ і збори в кінотеатрах у рік прем’єри, а також продажі стрічки на DVD і Blu Ray.

Стрічка набрала понад 50 мільйонів переглядів на YouTube-каналі для легального перегляду Video Land – легальному акаунті російської компанії, яка випускала «Плем’я» на DVD після прокату.

Плем’я

Кримінально-драматична стрічка є дебютною повнометражною роботою Слабошпицького і ко-продукцією України та Нідерландів.

Стрічка особлива тим, що вона стала першим фільмом у світі, знятим без єдиного слова — виключно українською мовою жестів, і при цьому не має субтитрів, інтертитрів чи закадрового голосу.

Бажаючи зняти німий фільм режисер не знав, як його подати та стилізувати, а використовуючи мову жестів, якою спілкуються глухі люди України, він вважає що йому вдалося зробити реалістичну картину, що оповідає певну історію та має особливу пластику.

Нагадаємо, фільм ”Плем’я” отримав три нагороди Каннського кінофестивалю 2014 року в програмі Тиждень критики, а також був показаний у програмі більше 100 світових кінофестивалів, де отримав понад 40 нагород.

Кінострічка відправляє глядача в школу для людей із вадами слуху, де новий учень занурюється в жорстокий злочинний світ, що діє під носом у адміністрації. Не маючи субтитрів чи озвучення, ця похмура драма у виконанні глухого непрофесійного актора, спілкується з глядачем за допомогою мови жестів, перетворюючи сценарій “Володаря мух” в захоплюючу кінематографічну вправу.

Сам режисер вважає свій фільм класичним вестерном, тільки в умовах сьогодення: «іноземець приїжджає в місто, вступає в банду, закохується в дівчину ватажка».

Плем’я

Сюжет

1 вересня хлопець на ім’я Сергій (Григорій Фесенко) прибуває до інтернату для людей із вадами слуху. З ним знайомиться один із учнів на прізвисько Шнирь (Олександр Сидельников), який представляє Сергія – Королю (Олександр Осадчий), ватажку кримінальної організації “Плем’я”, до котрої входять мешканці інтернату та вчитель праці. Король, пересвідчившись в тому, що Сергій не страждає наркозалежністю, призначає йому випробування бійкою з найкращими із своїх людей. Хлопець перемагає і його відсилають на першу справу – пограбування. На святкуванні його успішного виконання Сергій знайомиться з Анею (Яна Новикова), яка працює повією в банді Короля та є його наложницею.

Після того як у результаті нещасного випадку помирає сутенер Ані, його місце займає Сергій. Він платить їй за секс з ним і закохується у неї. Після цього Аня вагітніє і витрачає крадені гроші Сергія на аборт. Тим часом Король разом з учителем праці (Олександр Паніван) домовляється з деким спонсором (Кирило Кошик), щоб відправити Аню разом з іншою повією Свєткою (Роза Бабій) до Італії як секс-рабинь. Їм роблять закордонний паспорт, але, коли про нього дізнається Сергій, він забирає Анін паспорт і рве на шматки. Король разом зі своїми людьми б’є його, доки той не втрачає свідомість. Вночі того ж дня Сергій вбиває Короля та його поплічників, поки ті сплять, і йде геть.

Подивитися стрічку ”Плем’я” режисера Мирослава Слабошпицького можна за посиланням, або у нас на сайті нижче (фільм 18+).

Як пише Вікіпедія, 10 вересня 2015 року творцям «Плем’я», режисеру Мирославу Слабошпицькому та оператору Валентину Васяновичу, була присуджена Державна премія України імені Олександра Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.

У березні 2015 року п’ять учасників знімальної команди фільму, зокрема продюсери Ія Мислицька і Олена Слабошпицька, оператор Валентин Васянович, звукорежисер Сергій Степанський і акторка Яна Новикова, стали членами Європейської кіноакадемії.

Читайте також

Журнал Rolling Stone включив “Плем’я” в топ-50 кращих фільмів 2010-х років